Paşaköy köprülü kavşağı yılsonunda bitecek ##hb_manset.gif

Bolu İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem toplantısına Bolu valisi İbrahim Özçimen damgasını vurdu. Toplantıda Paşaköy’de yapımı süren köprülü kavşak çalışmalarının yılsonuna kadar bitirilmesini...

Paşaköy köprülü kavşağı  yılsonunda bitecek ##hb_manset.gif

Bolu İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem toplantısına Bolu valisi İbrahim Özçimen damgasını vurdu. Toplantıda Paşaköy’de yapımı süren köprülü kavşak çalışmalarının yılsonuna kadar bitirilmesini isteyen Özçimen, Sedaş, Telekom ve Belediye yetkililerine talimat vererek inşaat alanı üzerinde bulunan elektrik hatları, fiber optik kablolar ve kanalizasyon hatlarının uygun olan başka bir yere taşınmasını istedi.

 Bolu İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem toplantısı Valilik Yedigöler toplantı salonunda yapıldı. Yatırım ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan İl Koordinasyon Kurulu'nun 2012 yılı 4. dönem toplantısı, Vali İbrahim Özçimen başkanlığında Yedigöller toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, kaymakamlar, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı. 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali İbrahim Özçimen Bolu'da, yürütülen projeler ile ilgili bilgiler verdi.2012 yılı Ekim dönemi itibari ile Bolu genelinde 1'i genel müdürlük, 49'u bölge müdürlükleri, 147'si il müdürlükleri, 17'si üniversite, 69'u kaymakamlıklara ve 104'ü belediyelere ait olmak üzere toplam 387 proje yürütüldüğünü ifade eden Özçimen, proje bedellerinin toplamının 4 milyar 376 milyon 977 bin lira, ödeneklerinin ise 160 milyon 449 bin lira olduğunu bildirdi. Toplantıya katılan bölge ve il müdürleri kendi kurumları ile ilgili Bolu'da yürütülen ve yapımı programlanan yatırım ve projelerle hakkında bilgiler verdiler. 

 

Bu çalışmalar en kısa sürede sonlanmalı”

 

Toplantıda ilk sunumu Karayolları 4.Bölge müdürü Zeynel Abidin Yeşil yaptı. Bolu valisi İbrahim Özçimen’in “Önümüz bayram yollardaki çalışmalar ne durumda?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Yeşil, Paşaköy kavşağındaki köprülü kavşak çalışmasını yılsonuna kadar bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. Vali Özçimen’in “Bu çalışmalar en kısa sürede sonlanmalı, bunun için bizden istediğiniz bir şey var mı? şeklindeki sorusunu yanıtlayan Karayolları 4.Bölge müdürü Zeynel Abidin Yeşil ;”Sedaş’ın elektrik hatları, Telekom’un fiber optik kabloları ve Belediyenin kanalizasyon hattı yüzünden burada yapılan çalışmalarda sıkıntı çekiyoruz. İsteğim ortak bir çalışma sonrasında bu hatların başka bir yere alınmasıdır.” Dedi. Bunun üzerine Vali Özçimen Sedaş, Telekom ve Belediye yetkililerine söz konusu hatların ortak bir çalışma yapılarak uygun bir yere alınması ve çalışmaların bir an önce tamamlanması yönünde talimat verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124