Patates üreticisi traktörle yol kapattı…

Bolu’da bir patates üreticisi tarlasına su getiremeyince ve yolun üzerinden geçirdiği plastik borunun araçlar tarafından kırılmasına tepki göstererek karayoluna yaklaşık bir saat boyunca traktörü ve plastik su borusuyla trafik akışına kapattı. Bolulu patates üreticisi bir saat boyunca trafik polisleri ve Asayiş ekipleriyle ağız münakaşasında bulundu. Öfkeli patates üreticisi Ziraat Odası ve Bolu Ovası Sulama Birliğin de tepki göstererek yolu kapattığı plastik boruyu yere vurarak kırdı.

 Patates üreticisi traktörle yol kapattı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu'da, sulama kanalından tarlasına çektiği su borularının üzerinden araçların geçmesine ve boruların asfaltın altından geçtiği  bölümün pislikten kapanmasına  sinirlenen Çiftçi Muharrem Güler, traktörle yolu ulaşıma kapattı. Güler, polis memurlarıyla dakikalar boyunca tartıştı.

Bolu’da sulama kanalından tarlasına çektiği su borularının üzerinden araçların geçmesine sinirlenen çiftçi Muharrem  Güler traktörle yolu ulaşıma kapattı. Borularının hasar gördüğünü söyleyen Güler görevli polisler tarafından yaklaşık bir süren tartışmanın ardından güçlükle ikna edilerek traktörünü yoldan çekmesi sağlandı.

Bolu’nun Karaköy Mahallesi'nde patates ekili tarlasını sulamak isteyen Muharrem  Güler pompa aracılığıyla çekilen suyla tarlasını sularken, kanalın yanından geçen yolu kullanan araçların borularının üzerinden geçmesine kızarak traktörle yolu ulaşıma kapattı. Sulama kanalından tarlasına giden su borularının pahalı olduğunu, yolun trafiğe açık olması nedeniyle borularının hasar gördüğünü söyleyen Muharrem  Güler polislere zor anlar yaşattı.

Sürücüler, yolun kapalı olması nedeniyle geri dönerek başka yolları kullanırken,  polis yolun açılmasını istedi. Muharrem  Güler "Araçlar boruların üstünden geçip zarar veriyor. Sulama birliği başkanı buraya gelip çözüm bulacak. Yazık günah kardeşim" diyerek tepki gösterdi. Güler polislerle yaşadığı tartışmaların ardından bir süre sonra traktörünü yoldan çekti.

Bolu Merkez ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi güzergahında en çok kullanılan kara yolunun Patates üreticisi Güler tarafından kapatılması, görevli polisleri de sinirlendirdi. Israrla istenen ehliyet ve ruhsatı görevli memurlara vermeyen Güler, karakol ekipleri tarafından ekip arabasına bindirilerek ifadesi alınmak üzere Bahçelievler Polis Merkezine getirildi. Yolu kapatan traktörün olay yerinden çekilmesinin ardından yol trafik akışına açıldı.Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128