“Patavatsız Müdür Bolu’nun marka değerini düşürdü”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanlığı ile Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı tarafından ramazan ayında düzenlenen ahde vefa iftarlarının ikincisi düzenlendi. Düzenlenen iftar programına MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Bolu’da İl Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz’in 10. Yıl Marşını kaldırmasına yönelik söylemlerini ve sonrasında CHP öncülüğünde gerçekleştirilen protestolar hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme damga vurdu. Evcil; “Müdürün patavatsızlığından Bolu’nun marka değeri Türkiye’de düştü” dedi.

“Patavatsız Müdür Bolu’nun marka değerini düşürdü”

Haber: Kasım ŞAHİN- Semih BAYKAL

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanlığı ile Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil,   Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül,  MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp, Türk Sağlık Sen Başkanı, Türkiye Kamu Sen, Türk Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı, Türk Tarım- Orman Sen, Türk Diyanet Sen, Türk Ocakları ve basın mensupları katıldı. İftar Yemeğini ardından son ülke gündemini ve Bolu gündemine damga vuran İl Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz’in 10. Yıl Marşını kaldırmasına yönelik söylemleri ve sonrasında CHP öncülüğünde gerçekleştirilen protestolar hakkında MHP İL Başkanı Adem Evcil şu açıklamalarda bulundu; “ İl Milli Eğitim Müdürü bir Milletvekili değildir. Nihayetinde 10. Yıl Marşını kaldırmak onun görevi, vazifesi de değildir. Milli Eğitim Müdürünün yapmış olduğu bu çıkış ilimizde çok farklı şeylere sebebiyet verdi. Sayın Milli Eğitim Müdürü eğer liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında Bolu’yu birinci il yaparsa biz ona bir marş yazarız. Halk artık bir şeylere kendisi tepki vermek istiyor. Bir siyasi partinin adı altında değil, bir sivil toplum kuruluşunun adı altında da değil. Tamamen kendi tepkisini ortaya koymak isteyen bir halk var. Lakin bu işler siyasileştiği için kendine bir türlü mecra bulamıyor. 10. Yıl Marşı şu kesimin, bu kesimin değil, tamamen Türk Milletinin marşıdır. Cumhuriyetin Kuruluşunun 10. yılında yazılmış bir marştır. İçerisinde tamamen Türklüğü öven ifadeler barındırmaktadır. Bu onların haddi de değil, hakkı da değil. Şimdi bir Müdürün patavatsızlığından Bolu’nun marka değeri Türkiye’de düştü” dedi.

“CUMHURİYETİ, BURAK COP İLE GİDİP NASIL SAVUNABİLİRİZ Kİ?”

Milli Eğitim Müdürü Hakkındaki düşüncelerinin ardından CHP ile 24 ve 25’nci Dönem CHP Bolu Milletvekili Burak Cop hakkında da açıklama yapan Evcil; “ O günkü olayı çok yönlü videolardan izledim, kendimiz katılmadık. Çünkü 7 Haziran seçimleri ve 1 Kasım seçimleri öncesinde CHP artık tamamen kendi çizgisinden uzaklaşmış, HDP çizgisine çok yakın bir şekilde devam etmiştir. Şimdi Allah için soruyorum, Burak Cop ile gidip Cumhuriyeti nasıl savunabiliriz ki? Yani bu noktada şuan CHP, HDP’nin savunucusu olmuş bir parti durumunda” dedi.

“O GÜN BARİKATLARA TEKME ATILMASAYDI, BARİKATLARDA KÜFÜR EDİLMESEYDİ BUNLAR YAŞANMAZDI”

Evcil, CHP öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü gerçekleştirilen protesto gösterilerinde polisin müdahalesi hakkında şunları söyledi; “ Polisin Bolu’da bu tarz bir müdahalede bulunduğu eylem sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. O gün barikatlara tekme atılmasaydı, barikatlarda küfür edilmeseydi bunlar yaşanmazdı. İlk barikattan vatandaşların geçmesine müsaade edildi, ikinci barikatta polise karşı bir saldırı olduğunda bu iş devreye girdi. Yalnız polisi öyle bir vurdular, öyle bir kırdılar ki, polis bizim polisimiz. Burada bizim tamamen hükümeti sorgulamamız gerekiyor” diye söyledi.

“ EĞER BİR MÜDAHALE OLACAKSA İKİNCİ GÜN VALİLİĞİN ÖNÜNDE OLMASI GEREKİYORDU”

Açıklamasının devamında asıl müdahalenin protesto gösterilerinin ikinci günde Bolu Valiliği önünde yaptığı zaman olması gerektiğini belirten Evcil; “ İllegal bir eylemle Valilik önüne kadar gelip Valiliğin önünde yok adamsın yok değilsin tarzı söylemler hoş değil. Bir makamı temsil eden bir insan var orada, bizim bakış açımızda makamlar çok kuvvetlidir ve bu makamların zarar görmesi çok yanlış bir şeydir. Eğer bir müdahale olacaksa ikinci gün Valiliğin önünde böyle bir müdahale olması gerekiyordu” diye belirtti.

“VALİNİN BİR AN ÖNCE İLİMİZİN MARKA DEĞERİ İLE ALAKALI ÇALIŞMASI LAZIM”

 Ayrıca Evcil, Bolu’da yaşanan bu tatsız olaylardan sonra Bolu Valisi Aydın Baruş’un bir önce Bolu’nun marka değeri ile ilgili çalışması gerektiğini söyleyerek; “ Bu noktada oradaki bürokratların da, Valinin de kendini sorgulaması gerekmekte diye düşünüyorum. Sayın Valinin bir an önce ilimizin marka değeri ile alakalı çalışması lazım. İlimizi böyle bir gündemle meşgul ettiği için, provokasyona neden olduğu için bence İl Milli Eğitim Müdürüne soruşturmayı çoktan açıp işi farklı yerlere getirmesi gerektiği kanaatindeyim” diye söyledi.

“MUHARREM İNCE’NİN, SEBAHAT TUNCEL’DEN NE FARKI KALDI Kİ”

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e yönelik gerçekleştirilen protesto gösterilerinin ikinci günde Bolu’ya gelerek protesto gösterilerine destek olan CHP Yalova Millletveki Muharrem İnce’nin, göstericilere gazla müdahale eden polisi hedef göstermesi ile ilgilide Başkan Evcil şu açıklamayı yaptı; “ Şimdi gelmiş Muharrem İnce polisi tehdit ediyor. Sebahat Tuncel’i de biliyorsunuz HDP Milletvekili gitti polise tokat attı. Şimdi Muharrem İnce’nin ondan ne farkı kaldı ki? Cumhuriyeti böyle mi savunacağız. Güneydoğu’ya gittiğiniz zaman adamların yaptıklarını görüyorsunuz, Ülke sevdası gibi bir amaçları gayeleri yok, mantar gibi batı illerinde bunların açılmasına göz yuman zaten hükümetin bizzat kendisiydi. Şimdi o süreçte gidiyorsun emniyet amirine tokat atıyorsun, dönüyorsun bu tarafta Cumhuriyeti savunduğunu söyleyen Muharrem ince’nin gelip Türk polisini tehdit ettiğini görüyorsun. Bu bir aymazlıktır. Bu noktada ben polisin hedef gözettiğini düşünmüyorum. Öyle bir durum söz konusu olsaydı daha önce de basınımız defalarca kez bu biber gazlarından nasibini alırdı, bizler de bir çok toplumsal eylemde polisle karşı karşıya geldik ve hepsinde ciddi anlamda bir sağduyuda bulundular” diye açıklama yaptı.

“KALDI Kİ ORADA HÜKÜMETİN DE BİR PROVOKASYONU VARDI VE EMNİYET BU PROVOKASYONU DA ENGELLEDİ”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Chp öncülüğünde gerçekleşen protesto gösterilerinin ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek açıklama yapmak isteyen AK Partililerinde provokasyon yaptığını ve bunu da Emniyet’in engellediğini söyleyen Evcil; “ Bu süreç bir şekilde provoke edildi. Nihayetinde Bolu böyle şeylere alışkın bir şehir değil. Daha önce de sizlere beyan ettim. İki tane canlı bombanın Bolu’da çıkma ihtimalini hangimiz düşünebilirdik ki. Ama bakıyorsunuz bugün canlı bombalar Bolu’nun gündemi, bakıyorsunuz bugün çocuk istismarları Bolu’nun gündemi. Bunlar yetmezmiş gibi bakıyorsunuz bir gündemin meşguliyeti söz konusu. Şimdi şu akla geliyor. Gündem bu kadar meşgul edildi peki arka planda ne vardı. Yani aslında oralara bizler dikkat çekerken Bolu’daki diğer sıkıntılarla alakalı ne oldu ne bitti? Kaldı ki orada hükümetin de bir provokasyonu vardı ve Emniyet bu provokasyonu da engelledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne AKP tarafından bir ziyaretin gerçekleştirildiğini beyan ettiler. O ziyaretin Emniyet aracılığı ile engellendiği söylendi” diye söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
dede
dede - 5 yıl Önce

maneviyatçı olduğunu söyleyen sizler.chp nin marşını chp ile birlikte neden savunduğunuz ki? yaratmak sadece yaradana mahsus değilmi? tövbe haşa on yılda onbeş milyon genci yarattığı nı iddia edenlerin şiirini savunmak sizemi kaldı.yazık

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124