Patileri ve kuyruğu kesik halde bulundu

İlimizde geçtiğimiz yıl meydana gelen ve ülke gündemine oturan patileri kesik kediler olayına bir yenisi daha eklendi. Kılıçaslan Mahallesinde bir parkta patileri ve kuyruğu kesik ölü kedi bulundu.

Patileri ve kuyruğu kesik halde bulundu


Haber: N. Halid Altundal
Alınan bilgiye göre, Kılıçaslan Mahallesi 102. Sokak'taki parkta çimenlerin üzerinde patileri ve kuyruğu kesik kedi bulunduğu ihbarı üzerine Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgeye gitti. Kedi, incelemenin ardından belediye ekipleri tarafından alınarak Müdürlüğe götürüldü.
“İNSAN TARAFINDAN YAPILDIYSA EN YÜKSEK CEZAYI UYGULAYACAĞIZ”
Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, yaptığı açıklamada, emniyetin konuyla ilgili inceleme yaptığını söyledi. Özdemir, kedinin bölgeden alındığını aktararak, şunları kaydetti: "İnsan mı yoksa hayvanlar tarafından mı yapıldığını tespit edebilmek için Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine hayvanımızı gönderdik. Oradan gelen rapora göre bir değerlendirme yapmamız doğru olacak. Bu tür olaylarla ilgili en yüksek cezaların verilmesine yönelik karar aldık. İnsan tarafından yapıldığına yönelik bulgu bulunursa, kişi tespit edilirse biz de en yüksek cezayı uygulayacağız kendisine."

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128