Patlak var dediler devasa çeşmeyi yıktılar

CHP Bolu belediye Meclis üyesi ve CHP Grup Başkan Başkanı işadamı Mustafa Aksoy’un rahmetli babası Hasan Aksoy adına Ak Piliç tarafından 2003 yılında yaptırılan devası çeşme Bolu Belediyesi ekipleri tarafından, “Patlak var” bahanesiyle yerle bir edildi. Olay yerine gelen Aksoy, gördüğü manzara karşısında şok olurken, bu işi gerçekleştirenlere sert tepki gösterdi. Kepçeyle yapılan yıkımı fotoğrafladığımızı gören kepçe operatörü araçla birlikte olay yerinden kaçtı.

Patlak var dediler devasa çeşmeyi yıktılar

Haber: Kasım ŞAHİN

2003 yılında Kalıcı Konutlar dört yol kavşağında Ak Piliç’in sahibi Mustafa Aksoy tarafından rahmetli babası Hasan Aksoy adına yaptırılan ve o dönem 7 bin liraya mal olan dört bir tarafından kökez suyu akan mermerden yapılan devasa çeşme dün sabah saatlerinde Bolu Belediyesi yıkım ekipleri tarafından yerle bir edildi. Olay yerine gelen Bolu Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanı Mustafa Aksoy, yıkımı gerçekleştiren ve aynı zamanda inşaat mühendisi olan Mustafa Aksoy, yıkım ekibinin, “Çeşmesinin altında su patlağı var. Onun için yıkıyoruz” demesi üzerine, “Bu nasıl bir mantıktır. Evinizin su borusunda patlak olduğunda evimi yıkıyoruz tamir etmek için” diyerek sert tepki gösterdi.

BU GÜN BABAMI BİR KEZ DAHA KAYBETTİM

Mermer üzerine yazılmış ve üzerinde rahmetli babası Hasan Aksoy’un ismi yazılı olan mermeri hafriyat içinde dakikalarca arayan ve bulamayan Aksoy, “Bugün babamı bir kez daha kaybettim. 2003 yılında dönemin Belediyesinden izin alınarak rahmetli babamın adına yaptırmış olduğum Selçuklu mimarisi tarzında ki çeşmenin bugün yıkıldığını gördüm. Çevreye hiçbir zararı olmayan görenlerin hayranlıkla seyrettiği bu eser kimleri rahatsız ettiyse bu kişi ya da kişiler gitsin oradaki demirleri görsün sonra rahat rahat uyusunlar” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ula sen
Ula sen - 4 yıl Önce

ula alaattin senin işindir bu da ayıp değilmi sence hakikaten büyük bir hakarettir bu

Ashley
Ashley - 4 yıl Önce

hayır için yapılmış yazık bu kadarına da pes belediye

la gacım
la gacım - 4 yıl Önce

biri şu adamın elinden alsın kepçeyi!! ya yolu kazıyor .. ya çeşme yıkıyor, yada tarihi eser parçalıyor.. biri dur desin artık yeter..

Reşat boz
Reşat boz - 4 yıl Önce

ah mustafa abi öyle mecliste haksızlıkların karşısına geçip alaattin keykubat efendiyi karşına alırsan çeşmeyide yıkar kümeside,ama bak öbür taraftan az peşinde geziver dilini dışarı çıkar caminin yanına otel bile yaptırır....

hamiyet koçoğlu
hamiyet koçoğlu - 4 yıl Önce

bolu belediyesi nin revizyon anlayışı bu. asansöre revizyon yapılınca eskisinden daha kötü, engellinin kullanamayacağı hale getirilmesini normal gören belediyenin, patlağı tamir etmeyi beceremeyip yıkması normal. sayin mustafa aksoy, beledi̇ye destekli̇ i̇nsanlara ezi̇yet edi̇lmesi̇ne chp li̇ler sessi̇z kaldi ama si̇zi̇n çeşmeni̇ze ben üzüldüm. beni̇m babam canindan oldu, chpli̇ler yapanlari alkişladi. di̇kkat edi̇n can kaybi olmasin

SIRADAKİ HABER

banner128