Patriot yerine “mesaj” geldi

Saadet Partisinin Cuma günü il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı Bolu tarihinin en ilginç basın toplantılarından biri olarak tarihe geçti. ‘Patriotlar gelmesin biz geliyoruz’ mitingi için...

Patriot yerine “mesaj” geldi

Saadet Partisinin Cuma günü il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı Bolu tarihinin en ilginç basın toplantılarından biri olarak tarihe geçti. ‘Patriotlar gelmesin biz geliyoruz’ mitingi için 20 Ocak Pazar günü Bolu’dan otobüs kaldıracaklarını söyleyen il başkanı Veysel Çetinkaya toplantı bitiminde cep telefonuna gelen mesajla şok oldu. Mitingin hükümet tarafından iptal edildiğini söyleyen Çetinkaya; “Hükümet kimden emir alarak bu mitingi iptal ediyor merak ediyorum” dedi.

 

 

Saadet Partisi, Türkiye’ye yerleştirilecek patriot füzelerine tepki göstermek ve kamuoyu baskısı oluşturmak için Türkiye genelinde, “Milli Yürüyüş” başlattı. Saadet Partisi, Bolu il başkanı Veysel Çetinkaya 20 Ocak 2013, Pazar günü, Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun Limanı’nda büyük bir miting düzenleyerek Türkiye’ye konumlandırılacak patriot füzelerine olan tepkilerini göstereceklerini ifade etti.“Ülkemize yerleştirilmek istenen Patriot füzeleri kirli ve tehlikeli bir oyunun parçasıdır.” Diyen Çetinkaya; “Bu patriotlarla birlikte, Kahramanmaraş’a Alman askerleri, Adana’ya Hollanda askerleri, Gaziantep’e ise Amerikan askerleri gelecek. Halen ülkemizde 28 Nato üssünün bulunması, Malatya’ya füze kalkanı yerleştirilmesi, Hava Kuvvetlerimizin İzmir’deki NATO karargâhına bağlanması hep bu kirli ve tehlikeli planın parçasıdır. Oysa bu aziz millet hiçbir zaman düşmanından medet ummamıştır. Korkakça yaşamaktansa, cesurca ölmeyi seçmiştir. Bizim Amerika’nın kalkanına da, Nato’nun patriotuna da ihtiyacımız yoktur. Yine herkes bilmelidir ki; bu topraklar sahipsiz değildir. Bu yüzden “Biz Geliyoruz-Patriotlar Gelmesin” diyerek büyük bir yürüyüş başlatıyoruz. Hedefimiz; bu kirli ve sinsi oyunu bozmaktır! Zulme, işgale, savaşa, sömürüye, kalkana, füzeye karşı onurlu bir duruş ortaya koymaktır. Yürüyüşümüz, 20 Ocak 2013 Pazar günü, Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanı’nda “büyük buluşma” ile son bulacaktır.” Dedi.

 

Saadet partililer birden şok oldu

 

Çetinkaya daha sonra basın mensuplarıyla çay içerek sohbet ettiği sırada Saadet partililerinin cep telefonlarına gelen bir mesaj her şeyi alt üst etti. Gelen mesajı basın mensuplarına gösteren Saadet partililer 20 Ocak Pazar günü İskenderunda gerçekleştirilecek olan ‘Patriotlar gelmesin biz geliyoruz’ mitinginin hükümetçe yasak edildiğini, hukuki mücadeleninde mahkemece yürütüleceğini açıkladılar.Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan  Saadet Partisi, Bolu il başkanı Veysel Çetinkaya “Bu iptal kararı bizleri şoke etti.Çok zor durumda bıraktı.Hükümet kimden emir alarak bu mitingi iptal ediyor merak ediyorum” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124