Pazar yeri açık oto pazarı gibi…

Bolu’nun Pazar yeri adeta açık oto pazarına döndü. Bolu belediyesi tarafından yaptırılan ve Pazar yerinin hemen yanında bulunan katlı otoparkı kullanıp ücret ödemekten kaçan bazı uyanık sürücüler Pazar yerini açık oto pazarına çevirdiler. Pazarcı esnafı bu uyanık sürücüler yüzünden işyerlerinin bulunduğu tezgahların kapılarını bile parklanma yüzünden açamaz oldular.

 Pazar yeri açık oto pazarı gibi…

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu belediyesi tarafından milyonlarca para vererek yaptırdığı katlı otopark sürücüler tarafından tercih edilmeyince uyanık sürücüler otopark parası ödememek için Pazar yerinin bulunduğu alanı otopark haline getirdiler. Yaklaşık iki ay önce bazı uyanık sürücüler araçlarını Pazar tezgahlarının bulunduğu ve üstü tente ile kaplı alana araçlarını çekmesi sonucu kar yığınlarının çökmesi sonrası birçok aracın hasar görmesine bile aldırış etmeyen sürücüler, bedava diye Pazar tezgahlarının bulunduğu her yere araç çekmeye başladılar.

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, uyanık sürücüler yüzünden Pazar esnafının mağdur olduğunu belirterek, “Belediyenin yaptırmış olduğu katlı otopark Pazar yerinin hemen dibinde. Ama, bu uyanıklar pazarcı esnafını bile hiçe sayarak ve para ödememek için bizim işyerlerimizin önlerine kadar arabalarını çekip gidiyorlar. Birçok arkadaşımız kepengini bile açamıyor. Saatlerce araç sahiplerini aramak zorunda kalıyoruz. Belediye Başkanımızdan ve trafik yetkililerinden bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Burası açık oto pazarı veya otopark değil. Kamyonlarla malımızı getiriyoruz, bu sürücüler yüzünden malımızı bile indiremiyoruz. İkazlarımıza rağmen bizi kimse dinlemiyor” diyerek sitemde bulundu.


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 6 yıl Önce

uyanıklar ne demek..saygısızlık yapmayın..ücretsiz biyere park etmek uyanıklık mı..

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

bende sana katılıyorum, bu gazete çok saygısız adeta kahvehane ağzıyla haber yapıyor, internet kısayolunu kaldırdım bir daha okumam

SIRADAKİ HABER

banner128