Pazar yerinde 2’inci kurtarma operasyonu

Pazar yerindeki üstü branda ile kaplı olan Pazar yerlerinin otopark gibi kullanımsının ardından bir araç daha branda çatının çökmesi sonrası kar yığının altında kaldı. Pazar yerinde 4 gün içersinde ikinci kurtarma operasyonu gerçekleştirildi.

 Pazar yerinde 2’inci kurtarma operasyonu

Haber: Kasım ŞAHİN

4 gün önce Pazar yerindeki üzeri branda ile kapatılan çatının çökmesi sonrası iki araç kar ve demir yığınının altında kalmış, yaklaşık iki saat süren kurtarma çalışmasına zabıta, itfaiye, trafik, asayiş ekibi ve çok sayıda pazarcı esnafı katılmış, iki araç FBI’ı aratmayan bir operasyonla kurtarılmıştı. Aynı olay önceki gün bütün uyarılara rağmen bir kez daha yaşandı.

Pazar yerinde karda, soğukta ekmek parası için cana başla çalışan Pazar esnafının tüm ikazlarına rağmen Pazar yedindeki üstü brandayla kapatılan çatıların altına araç çekilmeye devam ediliyor. 4 gün önce yaşanan olaya rağmen araç sahipleri alanı korumalı görüp araçlarını buralara çekmeye devam edince ikinci çökme olayı da önceki gün yaşandı. Çöken çatının altında karlar içersinde kalan bir aracın tavanı çökerken, bölgeye gelen kepçeler saatler süren çalışma sonrası göçük altında kalan araç kurtarıldı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 19:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa duran
mustafa duran - 6 yıl Önce

belediye başkanı eğer yüreği varsa 1 saat 444 26 58 nolu telefona baksın şikayetleri bir dinlesin bolu halkı nasıl kendisinden nefret ediyor kulakları ile duysun bu karlı yollar bardağı taşıran son damla oldu.

SIRADAKİ HABER

banner128