Pazarcı kadınlara kırmızı karanfil

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal semt pazarlarında tezgah açan kadın pazarcılara Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın’a birlikte 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle kırmızı karanfil dağıttılar. Pazarcı kadınlar Başkan yardımcısı Davarcıoğlu’na Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifini şikayet ettiler.

Pazarcı kadınlara kırmızı karanfil

Haber: Kasım ŞAHİN

8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri sürüyor. Semt Pazarlarına ayrı ayrı günlerde tezgah açan pazarcı kadınları unutmayan Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, dün Karaçayır Mahallesi eski panayır yerinde tezgah açan kadın pazarcılara Belediye Başkan Yardımcısı Emline Davarcıoğlu ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın ile birlikte kırmızı karanfil dağıtarak kendilerinin unutulmadığını gösterdiler.

Bazı pazarcı esnafı kadınlar kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirirken, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif içinde şikayette bulundular. Pazarcı kadınlar kredi almak için sürekli olarak kendilerine zorluk çıkartıldığını ve kredi alamadıklarından dolayı mağdur olduklarını söylediler.

Kadın pazarcılara kırmızı karanfil dağıtımı sırasında erkek pazarcıların da kendilerine çiçek verilmesini istemleri bir hayli ilginç sahnelere oldu. Başkan yardımcısı Davarcıoğlu, bu istekleri kırmayarak erkek pazarcılara da çiçek vermeden edemedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128