Pazarcılar ve vatandaşlar sebze, meyve kasaları üzerinde oruç açtı…

Bolu Manavlar Odası tarafından Pazar yerinde yaklaşık bin 500 kişilik iftar yemeği düzenlendi. Bazı vatandaşlar ezan okunmasıyla kaldırımlarda, manav kasaları ile meyve sebze tezgahlarının üstünde orucunu açması enteresan görüntülere sahne oldu.

Pazarcılar ve vatandaşlar sebze, meyve kasaları üzerinde oruç açtı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Manavlar Odası tarafından Atatürk Stadyumu’nun yanında her Pazartesi kurulan Pazar yerinde vatandaşlara bin 500 kişilik iftar yemeği düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Bazı vatandaşlar ezan okunmasıyla kaldırımlarda, manav kasaları ile meyve sebze tezgahlarının üstünde orucunu açtı.

Ramazan ayı boyunca her hafta Pazartesi günü yapılacak olan iftar yemeğinden vatandaşların memnun olduğu gözüktü. Bolu Manavlar Odası Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi  organize edilen iftar yemeğine; Öz Karadayı(Mecit Öz Karadayı), Hakan kalafatoğlu, Hilal manav, Gülaylar Manav, Balıkçı Hakan, Engin Baba, Yeşillikçi Maltaş ve Pazar Esnafı, Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Yönetimi ve diğer hayırsever manav esnafları katkıda bulundu.

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Odası Başkanı Mustafa Altındal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle Mübarek Ramazan Ay'ı Tüm İslam âlemine hayırlı olsun. Ramazan ayının ilk Pazartesi akşamının iftarında pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız ile bir araya geldik ve orucumuzu açtık. İftar yemeği düzenlememizde desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Bin 500 kişilik yemek dağıttık. Allah kabul etsin. Bu mübarek ayda her Pazartesi günü vatandaşlar ve esnaflarımız için iftar yemeği düzenlemeye devam edeceğiz. Odamız yönetimine ve iftar yemeği vermemizde destek olan hayırsever esnaflara sonsuz teşekkür ederim. İftarımızda hem müşterilerimize hem de esnafımıza iftar yemeği vermenin gururunu yaşadık” diye konuştu. Bu yıl ikincisi düzenlenen iftar yemeğine BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan’da destek verdi.


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128