Pazarcılardan maç gününe protesto

Pazartesi günü akşam 19:30'da oynanacak olan Boluspor- Osmanlıspor maçından dolayı pazarcıların tezgahlarını açmayacak olmasından dolayı pazarcılar maç gününe tepki gösterdi. Pazarcılar adına konuşan Bolu Manavlar ve Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal;"

 Pazarcılardan maç gününe protesto

Haber: Semih BAYKAL

Pazartesi günü maç var hepimizi bolusporluyuz hepimiz futbol aşığıyız ama maç var diye  pazarcılar tezgah açamayacak veya saat 15:30 dan sonra tezgahlar toplanacak. Tam da iş zamanı biz trilyonlar kazanmıyoruz.Hafta da bir Bolu pazarımız var ondan da kazandığımız ancak deve de kıl olur. Onu da alın bizden sizler rahat edin " dedi.

 

Maç var diye stadın dibinde üç beş  kuruş kar da,soğukta, sıcakta para kazanmaya çalışan gariban pazarcıyı gören hiç bir kimse yok diyen Altından; " Pazartesi günü maç var hepimizi Bolusporluyuz hepimiz futbol aşığıyız ama maç var diye stadın dibinde üç beş  kuruş kar da,soğukta, sıcakta para kazanmaya çalışan gariban pazarcıyı gören hiç bir kimse yok. Maç yüzünden pazarcılar tezgah açamayacak veya saat 15:30 dan sonra tezgahlar toplanacak. Tam da iş zamanı biz trilyonlar kazanmıyoruz hafta da bir Bolu pazarımız var ondan da ancak kazandığımız deve de kıl olur. Onu da alın bizden sizler rahat edin" diye söyledi. 

 

Yetkililere seslenen Altındal; " TFF Başkanı Yıldırım Demirören Pazartesi gününe maç veriyorsun stadın dibindeki pazar esnafını hiç mi düşünmüyorsun ya da Bolu'daki yetkililer gariban pazarcının durumunu neden anlatmıyorsunuz biz vergimizi işgaliyemizi hafta da bir gün açtığımız pazardan kazandığımız parayla ödüyoruz. Bizim de çoluğumuz çocuğumuz var, ev kiramız var yetkililer sizin bir aylık maaşınızı vermezlerse neler yaparsınız? İşte bizim durumumuz bu üç kuruşumuza neden göz dikiyorsunuz. Bundan sonra fikstür tarihlerine dikkat edip Bolu'ya böyle maçlar verilmesini istemiyoruz. Aksi taktirde Bolulu pazarcı esnafı daha da zor duruma düşecektir. Tekrar söylüyorum biz de Bolusporluyuz, Boluspor sevdalısıyız, futbola da karşı değiliz ama esnafın hali ortadır" diye seslendi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
AJADEMİK
AJADEMİK - 8 yıl Önce

yilda bi̇r kez pazartesi̇ günü maç oynaniyor. boluspor aşiği ve sevdalisi i̇sen katlanilir başkan.....

Pazarcı
Pazarcı - 8 yıl Önce

sen neyin hesabını yapıyorsun kardeş. adam sonuna kadar haklı. ya stadı oradan alsınlar, yada pazar yerini başka bir yere götürsünler. hepimiz boluluyoz, bolusporluyuz, yaz kış demeden ekmeğinin peşinde koşan esnafı hiçe sayıp tezgahlarını boşaltacaklarına misafir takımı batı taraftan alarak çözüm bulabilirler.

SIRADAKİ HABER

banner128