Pazarın ortasına soba kurdular

Bolu’ya yağan kar nedeniyle üşüyen pazarcı esnafı çareyi Pazar yerinin ortasına soba kurmakta buldu. Pazar yerinin ortasına kurulan sobanın etrafında hem üşüyen vatandaşlar hem de esnaflar ısınmaya çalıştılar. Bazı pazarcı kadın esnaflar ise sıcak sobanın yanına oturarak karınlarını doyurdular. Kimi pazarcı esnafı da tezgahlarının yanına kurduğu teneke sobayla ısınmaya çalıştılar.

 Pazarın ortasına soba kurdular

Haber: Kasım ŞAHİN

Her kar yağışında ve havaların soğuduğunda pazarcı esnafı ısınmak için çeşitli çarelere başvurmaya devam ediyor. Kış aylarında ekmek parası kazanmak için sabahın erken saatlerinde soğuk havada tezgah açan pazarcı esnafı  yine bildik görüntülere neden oldular. Kimi esnaf kendi tezgahlarının yanında teneke kutu içersinde tahta parçası yakarak ısınmaya çalışırken kimi esnaf ise soba kurup üzerinde çay demleyerek ısınmaya çalıştılar.

Bolulu bir pazarcı esnafı ise evlerde kullandığımız sobalardan bir tanesi pazarın ortasına kurarak hem esnaf hemde vatandaşların ısınması için yardımcı olmaya çalıştı. Pazar yerinin ortasına kurulan soba sayesinde bazı  köylü kadınları ise öğle yemeklerini kurulan sobanın etrafından yiyerek hem karınlarını doyurdular hem de ısındılar.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128