Pazarköy öğrencilerine ve halkına çevre eğitimi

Sanat Yoluyla Çevre Eğitimi projesi, Bolu Bağışçılar vakfı hibe desteği ile Mengen Pazarköy Cemzi Bilgin İlköğretim Okulunda uygulandı.

Pazarköy öğrencilerine ve halkına çevre eğitimi

Haber: Semih BAYKAL

Okulların sadece eğitim yuvası değil aynı zamanda öğrencilerin psikolojik ve entelektüel gereksinimlerini karşılayan, estetik nitelikler taşıyan mekanlar olmasının amaçlandığı Sanat Yoluyla Çevre Eğitimi Projesi, A.İ.B.Ü Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü resim iş eğitimi ana bilim dalı öğrencileri ve Güzel sanatlar topluluğu üyeleri öğrencilerinin bir araya gelerek gerçekleştirildi. Proje kapsamında, Okulun bahçe alanlarına oyun etkinlikleri çizildi ve duvar resimleri yapıldı. Proje ile Mengen ilçesi Pazar Köyde yaşayan halkın, çocukların yaşadığı çevresini, özelliklerini tanıması, çevre sorunlarına çözümler üretmesi, çevre dostu davranış geliştirmelerine yönelik tutumlarının artırılması, çevre sorunları ve çözümlerine yönelik çöp toplamak dışında artık ve atık malzemeleri ürüne dönüştürmede farkındalık oluşturulması da amaçlandı.

PROJEDE 47 ÖĞRENCİ YER ALDI

Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü resim işi ana bilim dalı öğretim görevlisi İlknur Karageğik tarafından koordine edilen projede 47 öğrenci yer aldı. Karageğik, Sanat yoluyla çevre eğitimi konusunda 1997 yılından beri çok sayıda çalışma yapmış olup, sanatla bilim arasındaki ilişkiyi kurmak amacıyla halen projeler geliştirip çalışmalar yürütmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128