Performans Değerlendirme Anketi’nin sonuçları belli oldu

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 508 haneyi kapsayan ‘Performans Değerlendirme Anketi’nin sonuçlarını Bolu kamuoyu ile paylaştı.

Performans Değerlendirme Anketi’nin  sonuçları belli oldu
 Bolu Belediyesi, 18 mahallede toplam 508 haneyi kapsayan ‘Performans Değerlendirme Anketi’ yaptırdı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla gazetecilere anketle ilgili bir sunum yaptı. Bolu Belediyesi Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Bolu’da faaliyetini sürdüren bir araştırma şirketi tarafından yapılan anketin sonuçlarını basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Yılmaz “Biz Bolu halkının teveccühü ile bir şehri yeni baştan inşa etmek için yola çıktık. Çünkü bir şehri şehir yapan, şehrin kendisi değil, şehre verdiğimiz anlamdır! Hedefimiz de büyüktü, hayallerimiz de. Bolu’yu sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da ‘en yaşanabilir’ şehirlerinden biri yapmak için yürümeye başladık. Altyapı olmadan üst yapıyı kuran ve süsleyen belediyelerden biri olmayacaktık! Ne kadar zahmetli, ne kadar meşakkatli, ne kadar riskli, ne kadar eleştirilme ihtimali yüksek olsa da bu yolda adım attık, bu yolda yürüdük. Bolu’yu Bolu halkına yakışan hale getirebilmek ve geleceğe taşıyabilmek için dev projelerle imar etmeyi sürdürüyoruz. Bu dev adımlar doğal olarak, Bolu’yu ‘dev bir şantiyeye’  dönüştürdü. Bir şantiyede yaşamak sıkıntılıdır zordur. Ancak artık hasat toplama mevsimine yaklaştık. Sıkıntılı dönemin güzelliklerini kısa bir süre sonra beraber görmeye başlayacağız.” Dedi. Zor bir dönemde vatandaşın belediye hizmetleri ve çalışmaları hakkındaki düşüncelerini öğrenmek görüş, eğilim ve ihtiyaçlarını tespit edebilmek amacıyla bir hizmet algı araştırması yapıldığı ifade eden Başkan Yılmaz, “Bu bilimsel çalışmalar bizim gerçeği görebilmemiz için, ileriye yönelik hizmet, politika ve yatırım tercihlerimizin tayini için, uygulanacak yol haritasının oluşumu, izlenecek strateji ve yöntemlerin belirlenmesi değişikliklerin zamanında yapılabilmesine ışık tutması için çok önemli” şeklinde konuştu.

 

“Kendimizi test ede ede gidiyoruz”

Bolu’nun geleceğini Bolu halkıyla beraber oluşturduklarını vurgulayarak konuşmasını sürdüren Başkan Yılmaz, “Halkımızın her görüşü, her düşüncesi -olumlu ya da olumsuz- bizim için, yürüdüğümüz yol için çok önemli! Belediyeciliğin en önemli ilkesi şeffaflık ve katılımcılıktır. Biz, iki konuda da kendimizi test ede ede gidiyoruz. Bu anketler, çalışma biçimimizin ve şeffaf belediyecilik anlayışımızın bir gereğidir. Şeffaf ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızla bu sonuçları sizlerle paylaşıyoruz. Çalışmalarımızda bizleri destekleyen, eleştiren ve ayna tutan herkese teşekkür ederiz! Bize bu anketin gösterdiği iki sonuç var: Sabır ve Başarı” dedi. 
 

“Halkımızın bizi yüzde 70’in üzerinde başarılı görüyor”

Bolu halkından aldığı destekle belediye çalışmalarını daha hızlı bir şekilde sürdürdüklerini ifade ederek konuşmasına devam eden Başkan Yılmaz, “Bugün aslında birçok çalışmanın sürdüğü göz önüne alınırsa, biz halkımızın bize gösterdiği sabrın da lütfen de farkındayız ve layık olmak için elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstereceğiz… Vatandaşlarımızın özellikle ‘18. Madde’ kelimesi geçtiğinde tereddütleri gözükürken, önyargılı bakılan 18. Maddenin sonuçlarının (yol, yeşil alan, park, bahçe vb.) Memnuniyetle karşılanması ve herkes tarafından takdir edilmesi. Demek ki; bir kent için ‘olması gereken’ hizmetler ancak bu 18’inci madde sayesinde yapılabiliyor. Ankette çıkan sonuçlar çok çarpıcı, İmar faaliyetleri için Bolu halkının %60’ı belediye hizmetlerini başarılı bulurken, Fen işleri hakkında görüş belirtenler ise %59,1’lik bir oranda başarılı buluyor. Ulaşım hizmetlerinde halkımızın % 70’i çalışmaları başarılı bulurken, alt yapı gibi zor ve riskli çalışmalar da ise halkımızın %72’si yaptığımız çalışmaları doğru ve başarılı buluyor” şeklinde konuştu.

“Bolu belediyesi hizmetlerinde başarılı ”

Bolu için doğru yolda olduklarını, bolu halkı ile hizmet anlayışında buluştuklarını anket sonuçlarından da net bir şekilde bunu gördüklerini söyleyen Belediye Başkanı Yılmaz, “Mutluyuz, gururluyuz! Çünkü her hizmet alanında başarılı olmak her belediyenin harcı değildir! Bu anket, 21 – 30 Mayıs 2013 tarihlerinde 18 mahallede toplam 508 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bolu’da Aktaş’tan Gülyüz’üne, Borazanlardan Kültür Mahallesi’ne kadar toplam 18 mahallede gerçekleştirilmiştir. Bu ankette seçilen adresler, özellikle altyapı çalışmaları yoğun olarak devam eden ya da tamamlanan mahallelerden seçilmiştir. Olumlu ya da olumsuz her şeyi ama her şeyi sorduk. Spekülasyonlarla, koparılan yaygaralarla işimiz yok!  Bizim işimiz doğrularla. Bu ankette Bolu halkı sağduyusuyla doğruları söyledi” diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2013, 21:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124