Perk,“Bolu Kent Müzesi Bolu için büyük kazanç”

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak İstanbul’da özel müzesi bulunan Haluk Perk, müzecilik alanda girişimlerde bulunmak ve fikir alış verişinde bulunmak üzere Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti.

Perk,“Bolu Kent Müzesi Bolu için büyük kazanç”

 HABER: Aysun BEYKOZ

Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ile bir araya gelen Perk, Bolu Belediyesi’nin kente kazandırdığı ve kısa adı BAM olan Bolu Araştırmaları Merkezi ve Kent Müzesi için övgü dolu sözler kullanarak, “Böyle bir uygulama yok. Bolu Belediyesi haddini aşarak çok büyük bir iş yapmış. Kutlamak lazım.  Üniversitelerin, devlet arşivlerinin yapamadığı bir çalışma olmakla beraber, Bolu için de müthiş bir kazanç. Kutlamak lazım. Türkiye’de bunun başka bir örneğinin de olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Araştırmaları Merkezi ve Kent Müzesi’nin içeriğini zenginleştirmek ve kültürel alanda yeni projeler üretmek amacıyla özel Haluk Perk Müzesi’nin sahibi ünlü koleksiyoncu Haluk Perk ile makamında bir araya geldi. BAM Merkezi sorumlularının da hazır bulunduğu ziyarette Davarcıoğlu ve Perk, karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Ünlü koleksiyoncu Haluk Perk, ziyarette yaptığı açıklamada, kültürel ve müzecilik alanında Bolu’ya nasıl katkı sağlayabileceklerini görüşmek üzere Bolu Belediyesi’ni ziyaret ettiklerini belirtti.

Perk: “Böyle bir uygulama yok, kutlamak lazım”

Bolu Belediyesi’nin kültürel mirasa sahip çıkmasının kendisini heyecanlandırdığını belirten Perk, Bolu Kent Müzesi için övgü dolu sözler kullanarak, “Böyle bir uygulama yok. Bolu Belediyesi haddini aşarak çok büyük bir iş yapmış. Kutlamak lazım.  Üniversitelerin, devlet arşivlerinin yapamadığı bir çalışma olmakla beraber, Bolu için de müthiş bir kazanç. Türkiye’de bunun başka bir örneğinin de olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da “Bolu’da bilindiği gibi bir Kent Müzesi oluşturmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili de uzmanlaşmış kişilerin fikirlerini almaya çalışıyoruz” dedi.

Davarcıoğlu: “Doğru yolda olduğumuzu duymak bizleri mutlu ediyor”

Perk’ten önemli bilgiler aldıklarını belirten Davarcıoğlu, şunları söyledi:

“Kent müzesinin yanı sıra tematik bir müze de kurarsak hem ulusal, hem de uluslararası düzeyde iyi bir iş çıkartacağımızı düşünüyorum. Kendilerinden her konuda destek alabileceğimizi ifade etti, kendilerine teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmalarda doğru yolda olduğumuzu duymak bizleri mutlu ediyor. Bu tür çalışmalarda her zaman önümü açan Sayın Başkanıma ve bu çalışmaların içerisinde yer alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde müzeyle ilgili çalışmalarımızı daha detaylandırır ve daha somut adımlar atarız.”

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128