Personel lojmanlarının temeli atıldı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliği ile merkez kampüste inşa edilecek personel lojmanlarının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Personel lojmanlarının temeli atıldı
 Toplu Konut İdaresi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliği ile üniversite merkez kampüste yapılacak olan 162 adet personel lojmanlarının temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Daire Müdürleri, TOKİ yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde ilk olarak konuşan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, lojmanların üniversiteler açısından çok önemli bir imkân olduğunun altını çizerek, “Üniversitelerde lojmanlar hem personel açısından hem de öğrenciler açısından çok büyük önem taşımaktadır. Dünyanın neresinden olursa olsun bu imkânı sunan üniversiteler tercih edilme ve gelişme açısından çok daha iyi seviyelere gelir. Üniversitemize lojmanlarımızın kazandırılmasında emeği geçen başta hükümetimiz, Başbakanımız, Kalkınma Bakanımız, TOKİ Başkanımız ve personeli olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi. Rektör Hayri Coşkun’un ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, üniversiteye her geldiğinde gurur duyduğunu belirterek;

“Üniversitemizin gelişmesi için sağlıklı yapılara ihtiyaç var. Bizim ülkemizde de dünyada eşi benzeri olmayan bir kurum var ki o da TOKİ’dir. Bolu’da neye ihtiyacımız varsa gelip yapıyorlar. Bu sebepler kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Üniversitemizin gelişmesi ve dünya çapında insanlar yetiştirmesi noktasında da idareciler ve siyasiler olarak üzerimize düşen her ne varsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ben üniversitemize her gelişimde gurur duyuyorum. Çünkü her geldiğimde ya yeni bir binanın temelini atıyoruz ya da kendimizi çok güzel gelişmelerin içerisinde buluyoruz. Bugün de burada personel lojmanlarımızın temel atma töreninde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyor ve hayırlı olmasını temenni ediyorum.”diye konuştu. Konuşmaların ardından, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Abant İzzet Baysal Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından butona basılarak personel lojmanlarının temeli atıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER