Peruklu hemşire tutuklandı

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında FETÖ /PDY’ye yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında geçtiğimiz günlerde göz altına alınan Bolu Devlet Hastanesine 11 yıl önce yönetmeliğe aykırı şekilde Baş Hemşire olarak atanıp perukla görev yapan, ardından da Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nde atama ve terfilerden sorumlu İdari Hizmetler Müdürü olan Sema Umur ve beraberinde İl Emniyet Müdürlüğünden Adliyeye sevk edilen 7 kişiden 4’ü tutuklandı.

Peruklu hemşire tutuklandı
Haber: SEMİH BAYKAL

Bolu’da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve dün İl Emniyet müdürlüğündeki ifadeleri tamamlanan Bolu Devlet Hastanesine 11 yıl önce yönetmeliğe aykırı şekilde Baş Hemşire olarak atanıp perukla görev yapan, ardından da Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nde atama ve terfilerden sorumlu İdari Hizmetler Müdürü olan Sema Umur ve aralarında hakkında gözaltı kararı çıkmasına rağmen evinde bulunamayan, daha sonra kendisi İl Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim olan, ardından burada rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve apandist ameliyatı olan İş Adamı Selman Akkaya, Hasan Umur, Fahrettin Aydın, Öğretmen Davut Alcı, Bolu’da kreş sahibi Ayşe Elvan E., üniversite öğrencisi İlyas T. adlı toplam 8 kişi Bolu Adliyesine sevk edilmişti. 

 TOPLAM 8 KİŞİDEN 5’İ TUTUKLANDI

Savcılığın tutuklama talebi üzerine hakim karşısına çıkan bu toplam 8 kişiden Hemşire Sema Umur, İş Adamı Selman Akkaya, Hasan Umur, Fahrettin Aydın ve Bolu’da kreş sahibi Ayşe Elvan E. tutuklandı. Öğretmen Davut Alcı ve üniversite öğrencisi İlyas Taşkıran ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 10:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkcı
sağlıkcı - 4 yıl Önce

arkasında duran ve sırf onu mutlu etmek için gülenlere de soruşturma açılmalı

SIRADAKİ HABER