Pes doğrusu Hırsızlar asansörlere dadandı

Bolu’da son günlerde ilginç hırsızlık olayları yaşanmaya başladı. Bu güne kadar ev ve işyerlerinden hırsız yapan şebeke şimdide apartman ve iş merkezlerinin asansörlerinin beyni tabir edilen ana kartları çalmaya başladı. Ana kartların bin ila 5 bin lira arasında değeri olduğu öğrenildi.

Pes doğrusu Hırsızlar asansörlere dadandı

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Hırsızlar kendi alanlarında yeni bir çığır açtılar. Bolu’yu mesken tutan teknolojik hırsızlar,apartman ve iş merkezlerinin asansörlerinin ana kartlarını çalmaya başladı. Hırsızlar özellikle kamera sistemi bulunmayan apartman ve işyerlerini tercih ettikleri belirlenirken, şu ana kadar Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu’na iki şikayette bulunulduğu öğrenilirken, mağdur olan birçok vatandaşın ise şikayette bulunmayarak, asansörleri tamir etme yoluna gittikleri belirlendi.

Asansör konusunda yetkili olan firmalar vatandaşları uyararak, kesinlikle apartman ve iş merkezlerinde asansörlerin bulunduğu bölgeye kamera sistemi kurmaları gerektiğini belirterek, “Son günlerde bir çok iş merkezi ve apartmandan şikayetler gelmeye başladı. Bu işi yapan kişi kesinlikle konunun uzmanı birisidir. Hırsızlar ana kartları çalmakla kalmıyor, bütün kabloları da kesiyorlar. Asansör sahipleri büyük zararlara uğruyorlar. En az Bin TL ile 5 bin TL arasında ödeme yapmak zorunda kalıyorlar” dediler.

Öte yandan Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri, yapılan şikayet üzerine harekete geçerek, hırsızlık yapılan bölgelerdeki tüm kamera kayıtlarını inceleme altına alarak, zanlıları yakalamak için uğraş veriyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128