Petrol boru hattı gibi…

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadeli Şube Müdürlüğünde görev yapan Panterler Türkiye genelinde büyük bir başarıya imza atarak, kaçak mazot satan kişi ve kişileri yakalarken, diğer taraftan da devletimizi büyük bir zarardan kurtarmış oldu. KOM Şubesinin başarıdan başarıya koşan panterleri, Gerede-Karabük yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna yaptıkları operasyonda 15 bin litre kaçak mazot ele geçirdi. Yer altına gizlenmez tankerlerin görüntüsü adeta petrol boru hattı görüntüsünü yarattı.

 Petrol boru hattı gibi…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Gerede-Karabük yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna yaptıkları operasyonda 15 bin litre kaçak mazot ele geçirdi. Bolu merkezli olarak başlatılan ve Kocaeli, İstanbul, İzmir, Samsun olmak üzere 5 ilde düzenlenen kaçak akaryakıt operasyonları sürüyor.

Gerede-Karabük yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna operasyon düzenleyen Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları arama faaliyetleri sonrasında akaryakıt istasyonunun altında toplamda 190 ton kapasiteli kaçak tankerler olduğunu tespit etti. Kazı çalışmaları sonrası yerlerinden çıkarılan tankerlerde 15 bin ton kaçak mazot olduğu ortaya çıktı. Ele geçirilen kaçak akaryakıt nedeniyle istasyon sahibi H.B. ise gözaltına alındı. Toplamda 30 kişinin gözaltına alındığı operasyonların süreceği bildirildi. Kaçak Mazot operasyonlarına Asayiş ve Çevik Kuvvet Şubesi’nde görev yapan polislerde destek veriyorlar.


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128