Piknik bahane kitap okumak şahane

Yeşilay Bağımlılıklarla Mücadele Kapsamında, Karaköy Toki İlköğretim Okulu öğrencileri kitap okuma etkinliği yapmak üzere Lösemili Melekler Eğitim Derneği Gölköy Kansersiz Yaşam Merkezi Proje Alanına Ziyaret de Bulundu.

Piknik bahane kitap okumak şahane

Haber: Kasım ŞAHİN

Çocuklara Löseminin değil, iyiliğin bulaşacağı konulu, kısa bir ders yapma fırsatı bulan Eğitim Derneği Başkanı Elvan COŞKUN, kanserle mücadelenin çocuk yaşta başladığı, düzenli beslenmenin, sporun, zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın önemini, ilköğretim çağında ki çocuklara anlatma fırsatı buldu.

Etkinliğe katılan yaklaşık 200  öğrenci, 50’den fazlaveli, hasta ve hasta yakınları ve etkinliğe katılan misafirler, açık alanda 1 saat kitap okuma etkinliğinde bulundu. Sağlıklı doğa yürüyüşü yaparak, Gölköy’ün etrafını gezen öğrenciler, daha sonra çuval yarışı ve yumurta taşıma yarışı yaptılar. Yapılan pikniğin ardından etkinlik sona erdi.

Sınıf öğretmeni Gülseren Çolpan sorumluluğun da etkinliğe katılan öğrenciler Lösemi ve Sağlıklı Yaşam Konusun da Bilgilenme Fırsatı Buldular.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124