Piknik tüpü korkuttu…

7 Haziran Genel Seçimler öncesi Diyarbakır'ın İstasyon meydanında düzenlenen HDP mitingi sırasında piknik tüpünün patlamasının ardından dün Bolu’da kaldırıma bırakılan bir piknik tüpü korku ve paniğe neden oldu. Deneyimli bomba uzmanı iple bağladığı piknik tüpünü önce tüpün dengesini bozarak devirdi ve ardından kaynak kısımlarını inceledikten sonra tüpün boş olduğunu tespit etti.

Piknik tüpü korkuttu…
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’dan saat 17.00 sıralarında Kültür Mahallesi İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servis karşısındaki bir alışveriş mağazasının kaldırımına bırakılan piknik tüpü çevrede büyük heyecana neden oldu.

155 Polis İmdat Hattına yapılan ihbar sonrası bölgeye çok sayıda asayiş ve trafik ekibi sevk edildi. Olay yeri güvenlik bantlarıyla yaya eve araç trafiğine kapatıldıktan devreye deneyimli bomba uzmanı girdi. Bu esnada yine meraklı vatandaşlar boş durmadı ve gelişmeleri cep telefonuna kaydederken güvenlik şeritlerinin dibine kadar girmeleri güvenlik güçlerini çileden çıkarttı.

Konusunda uzman olan bomba uzmanı, özel kıyafetlerini giydikten sonra şüpheli piknik tüpünün yanına kadar giderek, tüpün üzerine güvenli ip bağladı ve ardından olay yerinden uzaklaşarak, piknik tüpünün dengesini bozarak devrilmesini sağladı. Ortamı güvenli gören uzman bombacı devrilen tüpün yanına bir kez daha giderek tüpün çevresinde ki kaynak yapının üzerinde oynama olup olmadığını ve deformesine baktıktan sonra tüpün boş ve unutulmuş olduğunu tespit ettikten sonra tüpü güvenli bölgeye götürüp mıntıka karakolu yetkililerine teslim etti. Bir müddet korku ve paniğe yol açan boş piknik tüpünün patlama tehlikesi olmasının ardından çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes aldılar. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128