Piknik yaparken dikkatli olun

Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli ''Her yıl olduğu gibi, bu yıl da vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmasını istiyoruz'' dedi.  Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı...

Piknik yaparken dikkatli olun

Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli ''Her yıl olduğu gibi, bu yıl da vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmasını istiyoruz'' dedi. 

Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, Bolu'da ormanların 16 yangın gözetleme kulesinden 24 saat gözetlendiğini söyledi. Köstereli, havaların ısınmaya başlamasıyla orman yangınlarının gündeme geldiğini kaydederek, ''Her yıl olduğu gibi, bu yıl da vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmasını istiyoruz'' şeklinde konuştu. Piknik ateşleri konusunda vatandaşlardan daha dikkatli olmalarını isteyen Köstereli, ''Özellikle ateşler orman içinde ve kurumuş otların yanlarında yakılmamalı. Ateşler piknik sonunda mutlaka söndürülmeli, ateşin söndüğünden emin olmak gerek. En küçük ihmalin büyük zararlara neden olacağını unutmamalıyız'' dedi.
Köstereli, havadaki nem oranının yüzde 30'un altına düşmesiyle alarm durumuna geçeceklerini kaydederek, ''Bolu'da ormanlarımız 16 yangın gözetleme kulesinden 24 saat gözetleniyor. Yaklaşık 100 kişiden oluşan ilk müdahale ekibimiz ve orman işçimiz hazır durumda bekliyor. Ayrıca 20 adet greyder, 1 adet treyler, 2 adet dozer, 12 adet su tankı ve arazöz hazır beklemekte'' şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128