Polis 105 bin lirasını son saniyede kurtardı

Bolu İl Emniyet müdürlüğü asayiş şubesi hırsızlık ve dolandırıcılık şubesinin deneyimli dedektifleri dün çiftçi bir vatandaşın 105 bin lirasını son saniyede dolandırıcıların eline geçmesini engelledi.

Polis 105 bin lirasını son saniyede kurtardı

HABER: KASIM ŞAHİN  - FARUK ÇİDEM

Cep telefonu dolandırıcılığı ile ilgili defalarca Bolu İl Emniyet müdürlüğünün uyarı yapmasına rağmen yine de vatandaşlar bu tuzağa düşmeye devam ediyor.

Dün Bolu’da çiftçilik yaptığı öğrenilen N.B. isimli bir vatandaş, kendisini cep telefonu ile arayıp polis süsü vererek hesaplarının terör örgütü PKK tarafından denetlendiği ve paraların terör örgütüne aktarıldığını söyleyen dolandırıcıların tuzağına düştü.

 Cep telefonu ile arandıktan sonra korkuya kapılan çiftçi dolandırıcıların talimatı üzerine Bolu merkezde bulunan bir banka şubesine giderek hesabında bulunan 105 bin TL’yi dolandırıcıların hesabına aktarmaya çalışırken gişe memurunun olayı anlaması üzerine durum polise bildirildi.

Ancak cep telefonu dolandırıcıları N.B.’yi tekrar arayarak “yanına birkaç kişi gelerek kendilerini polis olarak tanıtacak. Bunlara sakın inanma. Bunlar terör örgütü üyeleridir. İnanma ve parayı hemen havale et” diyerek uyardıkları için N.B., yanına gelen polislere güvenmeyerek gişe memuruna ‘parayı havale et’ emri verdi.

Bu işlerde deneyimli olan dedektifler gişe memuruna polis kimliklerini göstererek son saniyede havaleyi durdurdular. Yapılan görüşmeler sonrasında çiftçi dolandırıcıların eline düştüğünü anlayarak görevli polislere ve banka çalışanına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128