Polis, hakim savcı ve asker sizden para istemez

Son günlerde artış gösteren dolandırıcılık olayları Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Bürosu ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler vatandaşları dolandırıcılık karşısında tek tek uyararak broşür dağıttı.

Polis, hakim savcı ve asker sizden para istemez

Haber: Okay Özcan

Asayiş Şubesi ekipleri, son yıllarda ülke genelinde artış gösteren dolandırıcılık olaylarını önlemek adına, güzel bir uygulama gerçekleştirdi. İzzet Baysal Caddesi üzerindeki bankalar ve ATM’ler önünde, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün dolandırıcılıkla ilgili bilgilendirme broşürlerini dağıtan ekipler, özellikle emekli vatandaşlarla birebir ilgilenerek, kendilerini polis, savcı, hakim gibi davranan kişilere kesinlikle itibar etmemelerini istedi.

Dolandırıcılık Büro ekipleri tarafından dağıtılan uyarıcı broşürlerde ise; “Araç içerisinde eşya bırakmayın”, “Evinizin ve işyerinizin güvenliği için tedbir alın”, “Aracını güvenmediğiniz kişilere teslim etmeyin”, “Kapıları kilitlediğinizden emin olun”, “Polis, Hakim, Savcı ve asker sizden para istemez”, “Hediye mesajına kanma”, “Gayrimenkul alıp satarken tedbirli olun” gibi bilgilendirici mesajları yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128