Polis uyarıyor Halk bir türlü uyanmıyor

Bolu’da son günlerde kendilerini polis olarak tanıtıp vatandaşları cep telefonuyla arayıp vatandaşların parasını dolandırma olayının artması üzerine Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü banka içersindeki müşterilere ve Bolu halkına bilgilendirici broşür dağıttılar. Broşürlerin yanı sıra görevli polisler sözlü uyarılarda da bulundular.

 Polis uyarıyor Halk bir türlü uyanmıyor

Haber: Kasım ŞAHİN

Polis yapılan tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşlar maalesef bu uyarıları dikkate almayınca cep telefonuyla dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şahısların tuzaklarına düşmeye devam ediyorlar. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün göreli polisleri Bolu halkını bir kez daha bilgilendirmek amacıyla bankalardaki mevduat sahiplerine ve İzzet Baysal Caddesi üzerindeki vatandaşları “Cep telefonu dolandırıcılarına kanmayan. Vatandaş uyanık ol dolandırılma” adı altında bilgilendirici broşür dağıttılar.

Dağıtılan broşürlerde, “Kendilerini kamu görevlisi polis, asker, hakim, savcı olarak tanıtıp sizden para veya cep telefonuna TL göndermenizi isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyin. Bu kişiler kesinlikle dolandırıcıdır. Cep telefonunuza ‘ÖDÜL KAZANDINIZ’ şeklinde gelen mesajlara aldanıp, para ve cep telefonuna TL göndermeyin. Bu tür mesajlara kesinlikle kanmayın. ATM’lerden para çekerken tanımadığınız kişilerin yardım taleplerini kabul etmeyiniz, şifrenizi kesinlikle vermeyiniz. Banka işlemleriniz sırasında banka görevlileri dışında yardım etmek isteyenlere itibar etmeyin. Unutmayın ki, hiçbir banka e-mail, SMS yada sosyal paylaşım siteleri üzerinden kimlik ve banka kartı bilgilerinizi istemez. Bu gibi durumlarda en yakın polis merkezine müracaat ediniz veya 155 Polis İmdat hattını arayınız” uyarılarında bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
duyarlı vatandaş
duyarlı vatandaş - 6 yıl Önce

ben bankamatiklerin yanında hiç bu broşürlerden görmüyorum uyarıları daha dikkat çekici yerlere koymaları lazım yüksek meblağlar çeken vatandaşlar bankacılar tarafında uyarılmalı

SIRADAKİ HABER

banner128