Polise “Kadına Şiddet” semineri…

Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Şube Müdürlüğünce yapılan "Dost Eli" projesi kapsamında Bolu Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Fatma Kubilay tarafından emniyet teşkilatına “Kadına Şiddet” konulu seminer verildi.

Polise “Kadına Şiddet” semineri…
Haber: Kasım ŞAHİN

Müdürlüğün Çevik Kuvvet Ek Hizmet Binası toplantı salonunda, personele; “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Uygulama Yönetmeliği, Mağdur ile Mülakat Teknikleri, Kadına Yönelik Şiddet, Şiddetin Psikolojik Sonuçları, Mağdur Hakları ve Mağdur Destek Hizmetleri, Şiddet Görmüş Kadına Yaklaşım ve Empati” konularında eğitim verildi.

Çok verimli geçen seminer sonunda Bolu İl Emniyet Müdürlüğün de görev yapan personel, aldıkları bilgilerle kadına karşı uygulanan şiddet konusunda kanunlar ve yasalar çerçevesinde nasıl bir yol çizeceklerini ve nasıl davranacaklarını öğrenmiş oldular. TDP Yetkilileri, “Dost Eli” projesinin çok iyi geçtiğini, teşkilatın konu hakkında bilgilendirildiğini, bu tür proje çalışmalarının da süreceğini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128