Polislerin yargılanmasına devam

Bolu'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında biri emniyet müdürü 5 eski polisin yargılanmasına devam edildi.

Polislerin yargılanmasına devam
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan, meslekten ihraç edilen tutuklu sanıklar eski emniyet müdürü Erkan Demirci ile eski polis memurları Murat Büyükşahin ve Hüseyin Yavuz, tutuksuz sanık M.Ö. ile avukatları ve yakınları katıldı. Tutuksuz sanık S.G'nin katılmadığı duruşmaya tanıkların dinlenilmesi ile devam edildi.

Tanık polis memuru E.K, tutuksuz sanık M.Ö. hakkında şunları söyledi; “M.Ö. 2013 yılında Bolu'da görev yapmaya başladı. Sanık L.A. ve S.B. ile örgüte ait evde konaklıyordu. Zannedersem bir süre sonra emniyet içinde önemli bürolardan biri olan terör büroda görevlendirilmişti.
  Bu görevlendirmenin polis okulundan yeni mezun olmuş olmasına rağmen kendisine verilmesini manidar bulmuştum. Bağlantılı olduğu için bu görevin kendisine verildiğini  düşünmüştüm" dedi.

Tanığın dinlenmesinin ardından söz verilen cumhuriyet savcısı, tanık beyanına bir diyeceğinin olmadığını belirterek, eksik hususların giderilmesini istedi.Sanık avukatları ise müvekkillerinin tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların dosyalarında bulunan eksikliklerin giderilmesi ve cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için duruşmayı 25 Mayıs tarihine ertelerken 1. Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı, sanıklar hakkında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteminde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128