Prosedürü bilmeyenler Öğrenmek için çaba harcamıyor ##hb_manset.gif

Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğündeki işlemlerin yavaş yapıldığı ve vatandaşların mağdur olduğu yolundaki iddialar üzerine açıklama yapan Ulaştırma Bakanlığı Bolu bölge Müdürü Bülent...

Prosedürü bilmeyenler  Öğrenmek için çaba harcamıyor  ##hb_manset.gif

Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğündeki işlemlerin yavaş yapıldığı ve vatandaşların mağdur olduğu yolundaki iddialar üzerine açıklama yapan Ulaştırma Bakanlığı Bolu bölge Müdürü Bülent Mesci firmaların kiralık olan araçlarını kayıttan düşmeden sıra almaya çalıştıkları için sorunlar yaşadığını söyledi.Mesci; “Biz evrak kayıttan düşüldükten sonra işlem yapmaya başlıyoruz. Çünkü sistem ona göre işliyor. O yüzden burada işleme giren evrakların bekleme gibi bir durumu kesinlikle söz konusu değildir” dedi.

 

 

Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğü son günlerde eleştirilerin odağı haline geldi. Araçlarına F ve K belgeleri almak isteyen esnafın belgelerini almak için 1 hatta 2 gün beklemeleri bu süreçte arabada ya da otelde konaklamaları vatandaşların tepki göstermesine neden oldu. Konu ile ilgili olarak konuşan vatandaşlar “Kıt kanaat geçinmekteyiz. Zor şartlarda F ve K belgelerimizi almak için Bolu bölge müdürlüğüne geliyoruz. İstenilen evrakları teslim ettiğimizde şu gün gel diyorlar. Tekrar geldiğimizde evrakların kaybolduğunu, bulunamadığını söylüyorlar. Biz tekrar memlekete dönerek yeniden evrak hazırlıyoruz. Bazen Bolu’da kalmamız söz konusu olabiliyor. Yeri geldiğinde borç para bularak geceyi Bolu’da geçirmek zorunda kalıyoruz. Biz sorunlarımızı çözecek bir yetkili arıyoruz, bize yapılanların başka araç sürücülerine yapılmamasını istiyoruz.” Şeklinde konuştular.

Evrak kayıttan düşüldükten sonra işlem yapılır

 

Konu ile ilgili olarak konuşan Ulaştırma Bakanlığı Bolu Müdürü Bülent Mesci Firmaların kiralık olan araçlarını kayıttan düşmeden sıra almaya çalıştıklarını söyleyerek; “Biz evrak kayıttan düşüldükten sonra işlem yapmaya başlıyoruz. Çünkü sistem ona göre işliyor. Diğer firmalarda olduğu gibi bizde de personel sıkıntısı oluyor.İlk yıllarımızda şu anki personel sayımızın çok daha altında bir çalışanla vatandaşlarımıza hizmet vermiştik.O yüzden burada işleme giren evrakların bekleme gibi bir durumu söz konusu değildir.Evraklar ilk geldiği gün anında saatine ve dakikasına kadar kayıt altına alınır.Bolu bölge müdürlüğünün bu konudaki  çalışmaları dolayısıyla başarı belgesi aldığını unutmamak gerekir.Tüm bunlara rağmen bizde eğer bir yanlışlık varsa ben şahsım olarak bizzat özür dileyeceğim” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128