Ramazan davulcusuyuz numarasını “Şahinler” yutmadı

Geçtiğimiz yıl Bolu’da yine Ramazan ayında 3 yaşlı vatandaşın 3bin liralık maaşını dolandıran ve bu yılda Ramazan ayında aynı yöntemi deneyerek yaşlı bir vatandaşın maaşını dolandırmak isteyen iki zanlı suçüstü yakalandılar. Zanlılar, Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu’nun deneyimli dedektiflerine, “Biz Ramazan davulcuyuz” demelerine rağmen yakayı ele vermekten kurtulamadılar.

Ramazan davulcusuyuz numarasını “Şahinler” yutmadı

Haber: Kasım ŞAHİN

Geçen yıl Bolulu yaşlı vatandaşların PTT Bankamatiğinden para çekmek isterken 3 vatandaşın yaklaşık 3 bin lirasını dolandıran M.T. ile C.K. bu Ramazanda amaçlarına ulaşamadı ve Şahinlerin pençesine takıldı. Gittikleri şehirlerde kendilerini PTT bankamatikleri önlerinde sıra bekleyen yaşlı vatandaşlara tanıtan ve ardından yardım etmek vasıtasıyla bankamatiklerden çektikleri paralarla kayıplara karışan iki zanlının çok sayıda sabıkası olduğu tespit edildi.

Özellikle Ramazan aylarında oruç tutan yaşıl vatandaşların dalgınlığından faydalanarak dolandırıcılık yapan ve Ankara’nın meşhur Çinçin mahallesinde oturan M.T. ile C.K. önceki gün PTT Merkez Şubesinin bankamatiğinde yaşlı bir vatandaşı dolandırmaya çalışırken Şahinlerin o muhteşem bakışlarına takıldılar. İşlerinde bu güne kadar başarıdan başarıya koşan dedektifler iki zanlıyı, yaşıl bir vatandaşın parasını dolandırmak isterken suçüstü yakalanıp gözaltına alındılar. Sorgulamaları tamamlanan Ramazan davulcuları Savcılığa sevk edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128