banner120

Ramazan Dede Bilgievi güneş gibi parlıyor

Kurulduğu günden bu yana Gerede’deki ilk ve ortaokul öğrencilerinin adeta 2. evi haline gelen Ramazan Dede Bilgievi, 2400´e varan öğrenci sayısı ile yeni öğrenim yılına hazır olduğunu ilan etti. Gerede  Ramazan...

Ramazan Dede Bilgievi güneş gibi parlıyor

Kurulduğu günden bu yana Gerede’deki ilk ve ortaokul öğrencilerinin adeta 2. evi haline gelen Ramazan Dede Bilgievi, 2400´e varan öğrenci sayısı ile yeni öğrenim yılına hazır olduğunu ilan etti.

Gerede  Ramazan Dede Bilgievindeki en önemli faaliyetlerin başında; verilen kurslar geliyor. 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar hafta içi ve hafta sonu Matematik dersleri alanında uzman öğretmenler tarafından verilirken, bir dil bir insan sloganıyla hareket eden bilgievi 1. Sınıftan 5. Sınıfa kadar hafta içi İngilizce kurslarını da öğrencilerin hizmetine sunuyor. Bilgievinde ayrıca hafta sonları 6,7. ve 8.Sınıftaki öğrencilere etüd dersler (fen ve teknolojileri ve matematik) de Kasım ayının ilk haftasından itibaren verilmeye başlanacak. Geçtiğimiz öğretim yılında 300 öğrencisine okuma alışkanlığı kazandıran bilgievinde okuma kulüpleri bu yıl da devam ederken, öğrenciler kütüphaneden kitapları 7 gün evlerine ödünç alabiliyorlar. Ramazan Dede Bilgievi´nde öğrenciler güvenilir bir ortamda ve bilgisayar öğretmenleri eşliğinde internet hizmeti alabiliyorlar ve ayrıca öğrencilere ücretsiz 2 sayfa çıktı da veriliyor. Ramazan Dede Bilgievi´nde anneler de unutulmuyor. Rehber öğretmen eşliğinde annelere haftanın her günü (pzt. hariç) pedagojik çocuk eğitimi ile ilgili bilgiler, dokümanlar verilerek, anneler bilinçlendiriliyor. Ayrıca annelerin de istifade edebileceği kitaplar bilgievi kütüphanesinde bulunuyor. Kurulduğu 2 yıldan bu yana ilçe genelinde düzenlenen Şiir Okuma Yarışmaları, Sayısal Bilimler Olimpiyatları, Kitap Okuma Yarışmaları, Spor yarışmaları bu yıl da yapılacak. Bu yıl ayrıca bilgievinde Resim Kursları, El Sanatları, Tezhip Sanatı, Oyun Kulübü gibi yeni faaliyetler de öğrencilerin hizmetine sunulacak. Bütün hizmetlerin ücretsiz verildiği ve ´´Sevgi ile Bilginin Buluştuğu Yer´´ sloganı ile hareket eden Ramazan Dede Bilgievi, kaliteli eğitim almak isteyen Gerede’deki bütün ilk ve ortaokul öğrencilerini bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124