Ramazan Denetimleri Fırınlara Yönlendirildi

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesinde çalışan "Gıda Kontrol Görevlilerinin" risk esasına göre yürüttüğü denetim faaliyetlerinin Haziran ayı programı Ramazan ayı nedeniyle ekmek, unlu mamul ve tatlı başta olmak üzere tüketimi artan ürünlere yönlendirildi.

Ramazan Denetimleri Fırınlara Yönlendirildi
HABER: Semih BAYKAL


İl Müdürü İsmail TAŞ'ın da bizzat kontrol görevlilerine katılıp yerinde takip ettiği denetimlere ilişkin olarak İl Müdürü;

"İlimizde ilçeler dahil 65 ekmek fırını,72 unlu mamuller üreten işyeri ve 42 pastacılık ürünü üreten işyerlerinin denetimine öncelik verildi. Şu ana kadarki Ramazan denetimlerinde büyük bir olumsuzluğa rastlanılmadı ancak uyarılarak süre verilen işletmelerimiz bulunmaktadır.

İl merkezi ve 8 ilçede 16 Gıda Kontrol Görevlisi ile ilk beş aylık denetimlerde 1870 işyeri denetlenmiş olduğunu,267 adet numune alındığını, bu işletmelerden mevzuata uygun faaliyet göstermeyen 20 adet işyerine maalesef idari yaptırım uygulandığını dile getiren TAŞ Ramazan ayı boyunca denetimlerimiz mesai saati gözetilmeden artarak devam edecektir. Denetimlerimiz öncelikle gıda işyerlerimizi uyarıcı ve rehabilite edici olarak, hijyen esasları ve iyi uygulamaları dikkate alınarak 5996 sayılı veteriner hizmetleri bitki sağlığı gıda ve yem kanunu çerçevesinde yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın gıda maddeleri ile ilgili karşılaşabilecekleri herhangi bir sıkıntı karşısında, sorunlarını rahatlıkla iletebilecekleri ve şikayetlerini yapabilecekleri  Alo Gıda 174Hattının yedi yirmi dört kesintisiz olarak hizmet verdiğini özellikle belirtmek isterim”dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128