Ramazan’da iftar geleneğine devam…

Geçtiğimiz yıl Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası tarafından ilk kez başlatılan “Pazarda geneleksel iftar” yekelerine bu yılda devam edileceği belirtildi. Oda Başkanı Mustafa Alnıdal, “Geçtiğimiz yıl göreve başladığım an Ramazan Ramazanda iftar olayını gerçekleştirdik. Bu yıldı pazarımızın kurulduğu gün yani pazartesi akşamları hem esnafımız hem de vatandaşlarımızla birlikte iftarımızı açacağız” dedi.

Ramazan’da iftar geleneğine devam…
Haber: Kasım ŞAHİN
Bolu Manavlar ve Pazarcılar Odası tarafından Atatürk Stadyumu’nun yanında haftanın ilk günü olan Pazartesi günleri kurulan Pazar yerinde vatandaşlara bin 500 kişilik iftar yemeği düzenlenecek. Gecen yıl vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde ilginç görüntüler ortaya çıkmış ve bazı vatandaşlar ezan okunmasıyla kaldırımlarda, manav kasaları ile meyve sebze tezgahlarının üstünde oturarak iftarlarını yapmıştı.

Bu yılda Ramazan ayı boyunca her hafta Pazartesi günü yapılacak olan iftar yemeğinden hem vatandaşları hemde o saatlerinde evine gidemeyecek olan pazarcı esnafının memnun etmeye çalışacaklarını dile getiren Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, şimdiden Bolu halkının Ramazanını ve kendilerine iftar yemeğinde destek veren yardımseverlere teşekkür etti.

Bolu Manavlar ve Pazarcılar  Odası Başkanı Mustafa Altındal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle Mübarek Ramazan Ay'ı Tüm İslam âlemine hayırlı olsun. Ramazan ayının ilk Pazartesinden itibaren bu yıl da iftar yemeklerimizi vereceğiz. Her pazartesi akşamı esnaf ve vatandaşımızı iftar dağıtım merkezinde bekliyoruz. İftar yemeği düzenlememizde desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Bin 500 kişilik yemek dağıtacağız. Allah şimdiden kabul etsin. Bu mübarek ayda her Pazartesi günü vatandaşlar ve esnaflarımız için iftar yemeği düzenlemeye devam edeceğiz. Manavlar odası yönetimine ve iftar yemeği vermemizde destek olan hayırsever esnaflara sonsuz teşekkür ederim. İftarımızda hem müşterilerimize hem de esnafımıza iftar yemeği vermenin gururunu yaşayacağız” diye konuştu.

Ramazan’da fiyatlar iyice düşecek

Ramazan ayının başlamasından önce Bolu pazarında fiyatların çok düştüğü ve Ramazan ayıyla da birlikte halkın alım gücünün daha da artacağını dile getiren Altındal, “Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bazı kesimler tarafından bizler Ramazan fırsatçılığı yaparak sebze ve meyveye zam yapacağımız söylentileri yaymaya başladı. Bunun böyle olmadığını Bolu halkı yakından görecek. Tam aksine zam değil indirime bile gidilecektir. Bir çok ürün 1 TL’den satılıyor. Geçene yıla oranla bu yıl Ramazan ayında satışlarımızda büyük bir artış olacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde ne olacak ona bakacağız. Bizim amacımız helal yoldan para kazanmak. Haram la bizim işimiz asla olmaz. Özellikle meyve fiyatlarında büyük düşüşler göreceğiz” diyerek kendileri hakkında zam dedikoduları yapanlara tepki gösterdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128