Ramazan’da kumara geçit yok

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte umuma açık yerlerin, lokantaların, derneklerin, lokallerin, cafe ve kahvehanelerin saat 03.00’e kadar açık olması nedeniyle Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bütün birimlerde Ramazan mesaisine başlıyor.

Ramazan’da kumara geçit yok
Haber: Kasım ŞAHİN

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, sahura kadar birçok vatandaş, zamanlarını özellikle kahvehanelerde geçirmeyi tercih edeceğinden dolayı emniyet birimleri de şimdiden harekete geçti. Ramazan ayını amacının dışında kullanmak isteyen ve kahvehanelerde para karşılığı kumar oynatmaya çalışan işletmecilere göz açtırılmayacak. Bu tür mekanlar sürekli olarak özellikle uyuşturucu kullanımı konusunda Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Asayiş Şubesi ve Bahçelievler Polis Merkezinde görev yapan resmi veya sivil polislerin denetimi altında olacak. Kumar oynatan mekan sahipleri iye oynayanlara ise yasal işlemler yapılacak.

Emniyet yetkilileri, umama açık olan tüm kahvehane, lokal, cafe, dernek ve lokantaların saat 03.00’e kadar açık olması nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliği adına polis her zaman olduğu gibi yine görev başında olacağını söylediler. Yetkililer ayrıca, halkın huzurunu kaçırmak isteyen, taşkınlık yapan, aşırı gürültü yapanların mutlaka 155 Polis İmdat hattına bildirilmesini istediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124