Rana’nın mektubuna cevap gecikmedi

Sakarya Ortaokulu 8-C Sınıfı öğrencisi Rana Meryem Öztürk’ün, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ için yazdığı mektuba Başkan Yılmaz’da bir mektupla cevap verdi.

Rana’nın mektubuna cevap gecikmedi

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Sakarya Ortaokulu 8-C Sınıfı öğrencisi Rana Meryem Öztürk’ün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için kendisine yazdığı mektuba cevap verdi. Bolu Belediyesi Basın ve Yayın Birim Sorumlusu Ayşe Atılgan’ın bizzat okula giderek Okul Müdürü İsmail Şener’e teslim ettiği mektup daha sonra okul müdürü tarafından Rana Öztürk’e iletildi.

Mektubu aldıktan sonra duygu dolu anlar yaşayan Rana, hemen mektubu açarak Başkan Yılmaz’ın kendisine neler yazdığını heyecanla okudu. Başkan Yılmaz, Rana’ya yazdığı mektuptaki satırlarda ise şu ifadelere yer verdi:

 “Sevgili yavrum Rana Meryem Öztürk;

Öncelikle 15 Temmuz Şehitlerimize yazmış olduğun mektup beni çok duygulandırdı ve bir o kadar da gururlandırdı.  Okumuş olduğum mektubunla, ne kadar güzel bir neslimizin olduğunu bir kez daha gördüm. Teşekkür ederim kızım sana.

Sevgili kızım; senin de mektubun da belirttiğin gibi, 15 Temmuz’da gördük ki ‘Demokrasi Milletindir, darbe hainin işidir…’ Destanlar yazmış bu güzel millet 15 Temmuz’da sadece ülkemize değil dünyaya da gücünü göstermiştir. Tankların önüne, kurşunların önüne canını siper etmiştir. Ay yıldızlı bayrağın altında; Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla aynı tankın önüne atladık. Ne güzel ifade etmişsin ‘Sokağa çıkarken siz biz yok! Tek millet var dedik’ Evet tek millettik. Kenetlenmiştik birbirimize…

O gece, o kara gecede sokağa çıkan, canını siper eden vatan evlatlarımız, Ulubatlı Hasan’dı, Sütçü İmam, Seyit Onbaşı’ydı. Atalarımızdan devraldığımız aldığımız o cesur yürek, mektubunda da görüyorum ki nesiller boyu devam edecek.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş dizelerinde; “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı. Düşün altında binlerce kefensiz yatanı”  Ne şehitlerimiz yatıyor şu kara toprağın altında. Gencecik evlatlarımız, beşikteki bebesini bırakıp cepheye koşan analarımız. İşte bizler, sizler ve gelecek neslimiz ile bu onurlu şehitlerimizin torunlarıyız. ‘Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı. Verme, dünyaları alsan da şu cennet vatanı’ dediğinde vatan şairimiz, bugün görüyoruz ki o vatan sevdası yediden yetmişe milletimizin damarlarında geziyor.

Sevgili kızım;

15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi, sizler var oldukça senin gibi yüreği büyük neslimiz oldukça unutmayacağız ve unutturmayacağız. Seni yüreğinden ve kaleminden dolayı kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun…”

Mektubu okuduktan sonra oldukça duygulandığını ve mutlu olduğunu ifade eden Rana Meryem Öztürk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a çok teşekkür etti. İlerleyen günlerde Başkan Yılmaz, kendisini ziyaret etmek isteyen Rana Öztürk’ü makamında da kabul edecek.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128