Rekor ödenek hesaplarda “köylerin alt yapı sorunu kalmayacak”

Geçtiğimiz hafta AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun tarafından Bolu kamuoyuna müjdelenen 14 milyon TL’lik ekstra ödenek, İl Özel İdaresi hesaplarına girdi. 81 il içerisinde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından ilimize sağlanan en büyük ödenek sayesinde Bolu merkez ve ilçe köylerinin alt yapı sorunu kalmayacak.

 Rekor ödenek hesaplarda “köylerin alt yapı sorunu kalmayacak”

14 milyon TL.’lik ödeneğin Bolu’ya kazandırılmasında emeği geçen AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’e teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, paranın başka amaçlarda kullanılacağı söylentilerine de tepki gösterdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan görüşmeler sonrasında Bolu’ya 14 milyon TL. ekstra ödenek aktarıldığı müjdesi geçtiğimiz hafta AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun tarafından verildi. 81 il içinde en fazla miktar olma özelliğini taşıyan 14 milyon TL. ödenek, 2014 yılında İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan ‘Bolu köylerinin alt yapı sorunlarının giderilmesi projesi’ kapsamında Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’in girişimleri ile Bolu’ya kazandırıldı.

 

“BOLU YAZIN ŞANTİYEYE DÖNECEK”

Söz konusu ödeneğin Özel İdare hesaplarına aktarıldığını söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’e teşekkür ederken, bu ödeneğin Bolu merkez ve ilçe köylerinin alt yapı sorunlarının giderilmesinde kullanılacağını belirtti. Yüceer, “Bolu ve ilçelerimizin sorunlarını çözme noktasında önemli adımlar atıyoruz. Köylerimizin alt yapısı ile ilgili karşımızda duran sıkıntıların çözümü konusunda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından ilimize sağlanan 14 milyon TL.lik ekstra ödenek hesaplarımıza aktarıldı. Ayrıca Özel İdaremiz bütçesinden köye yönelik hizmetlerde kullanılmak üzere aktarılan 7 milyon 315 bin TL. ve KÖYDES ödeneklerinden aktarılan 6,5 milyon TL. ile Bolu ve ilçelerimizle ilgili hedeflediğimiz çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz. Havaların ısınması ile birlikte Bolu’nun şantiyeye döneceğini söyleyebilirim. Hiç vakit kaybetmeden köylerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda meclis üyesi arkadaşlarımızla gece gündüz çalışacağız. Bolu’ya rekor ödeneğin aktarılmasında emeği geçen Milletvekillerimiz ve İl başkanımıza teşekkür ederken, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na da Bolu’yu düşünerek böyle bir miktarın aktarılmasına izin verdiği için şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Özel İdaremiz Genel Sekreteri Sırrı Köstereli ve çalışanlarımıza da üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“SÖYLENTİLER ASILSIZDIR”

14 milyon TL.lik ödeneğin başka amaçlarla kullanılacağı söylentilerine de değinen Yüceer, “Bu ödenek tamamen köylerimizin ihtiyaçları için kullanılacak. Paranın başka amaçlarla kullanılacağı söylentileri tamamen asılsızdır. Vatandaşlarımız bu tür açıklamalara itibar etmesin” dedi.

 

“YEDİGÖLLER YOLU BU YAZ BİTECEK”

Yaşar Yüceer, Orman ve Su İşleri Bakanlığından Yedigöller yolunun yapımı için aktarılan 5 milyon 250 bin TL.lik ödeneğin de hesaplarda olduğunu ve bu yaz Yedigöller yolunun asfaltlanarak ulaşımın kolaylaşacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem İMAMOĞLU
Muharrem İMAMOĞLU - 6 yıl Önce

yedigöller yolu yapılmalı.akıncılar köyüne doğalgaz bağlanmalı vekanalizasyonu yapılmalı ve yayla yolu temin edilmelive mera temin edilmelidir. ormanı olmıyan köye yardım edilmelidir

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

un,yağ,şeker,kömür vs.olarak verilecek bir kuruş seçim yatırımı yapılırsa haram zehir zıkkım olsun.

SIRADAKİ HABER

banner128