REKTÖR COŞKUN, İSTİFA ETMEDEN ÖNCE BUNLARI AÇIKLA

Yıllardır hem yerel basında hem de ulusal basında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde paralel yapının kadrolaşmasında ismi geçen Rektör Hayri Coşkun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meydanlarda boy göstermeye başladı. Coşkun’un şehit cenazelerine katıldığı ve meydanlardan ayrılmadığı, halka şiirler okuduğu gözlerden kaçmazken kendisinin istifa edeceği öğrenildi.

REKTÖR COŞKUN, İSTİFA ETMEDEN ÖNCE BUNLARI AÇIKLA
ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Darbe girişiminin bertaraf edilmesinin hemen ardından protestolarda boy gösteren Hayri Coşkun için, Paralel yapının Batı Karadeniz İmamı olduğu iddia edilen Fethullah Gülen’in doktoru Kardiyolog Prof. Dr. Mehmet Yazıcı’nın rektöre talimatlar verdiği ve “arkamda namaz kılar” dediği ulusal basına yansımıştı.

KENAN’I NEDEN KORUDUN?

Hakkında paralel yapıyla ilgili pek çok iddia olan ve istifa edeceği öğrenilen Hayri Coşkun’dan şu sorulara cevap vermesini bekliyoruz.

1-      Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda iddialara göre FETÖ’nün üniversite imamı olan Kenan Gümüştekin’in belirli tarihlerde il dışına izinsiz çıkmasına rağmen döner sermayeden para aldı mı?

2-      Kenan Gümüştekin kızını üniversiteye kaydettirmeye gittiğinde sizden izin almamasına rağmen görevdeymiş gibi yerine imza attın mı?

3-      Bu kişiye hak etmediği halde döner sermayeden ne kadar para ödediniz?

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Duran
Bülent Duran - 4 yıl Önce

i̇stifa hem de hemen. timsah gözyaşlarına karnımız tok.

Selcuk
Selcuk - 4 yıl Önce

genel sekreter ftö cü erdalın yeni yapılacak seçimlerde rektör olması için kaç adet akademik fetö cütün aldiğini itiraf edermisin? ftö cü idari personelleri sekreteryalara doldurduğunu

tanerkkk
tanerkkk - 4 yıl Önce

g.t korkusu bötle bişey sanırım :)

halk
halk - 4 yıl Önce

üniversitede bu kadar yapılanma olurken neden müdahale etmediniz hep onlar geldi üniversitenin başına yazıklar olsun

Bülent Duran
Bülent Duran - 4 yıl Önce

daha can alıcı soru: bu kadar fetö-pdy militanını başta tıp fakültesi olmak üzere ai̇bü'ne kim aldı? bu kişiler hangi tarihlerde göreve başlatıldı. bu sorunun yanıtı işbirliğinin de kanıtı olacaktır. saygılarımla.

Maruk
Maruk - 4 yıl Önce

ooo üniversie döner sermayesi onlara akıtıldı. geçmişi hatırlayın, attilla hocadan sonra hemen bir doktor getirdiler arif dönere el attı. daha sorna başhekim, yardımcıları, dekan ve yardımcıları hepsi fetocu ve üniversitenin dönerini oraya akıttılar. bu fefoya maddi destek sağlamaktır. üstelik dönerler en üst düzeyden ödendi..bu bir planlama değil mi

Bülent Durmayan
Bülent Durmayan - 4 yıl Önce

tüm bu yapılanmayı defalarca rektöre anlattık. hatta rektör araştırma görevlisi akademisyen alınırken bunlar hocaefendinin okulundan derdi. üniversiteyide devleti de sattın.

Mehmet Yazıcı
Mehmet Yazıcı - 4 yıl Önce

mehmet yazıcı üniversitede görevdeken kaç kere amerikaya gitti. nasıl izin aldı. en son kaçarken resmi izinle nasıl gitti. üstelik 17 25 aralıktan sonra nasıl gitti, rektör bey senin yardım ve desteğinle gitti


SIRADAKİ HABER

banner128