Rektörlük’ten büyük ayıp!

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde gerçekleştirilen “Pasif Ev” toplantısında büyük bir skandal yaşandı. Proje Koordinatörü Murat Özkan konuşmasının bir bölümünde proje ile ilgili haberlerin çıktığı gazete sayfalarını göstererek; “Bu projeyle ilgili haberleri yaptırdık” dedi. Özkan’ın konuşmasına tepki gösteren gazetemiz yazarı Mustafa Cop “Orada Bolu’dan 2 tane yerel gazetenin de kupürü var. Bu Bolu basınına hakarettir. Bolu basınına kimse haber yaptıramaz, Bolu basını ancak haber yapar “diyerek salonu terk etti.

Rektörlük’ten büyük ayıp!
 “Yapı Sektöründe Enerji Verimliliği Uygulamaları: Pasif Evler” Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Meslek Eğitim Projesi Kapanış Toplantısı ve Enerji Verimliliği Eğitim Binası (Pasif Ev) Temel Atma Töreni AİBÜ Gölköy Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Bolu Sağlık Yüksekokulu’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcıları, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Zorba, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı Merkezi Başkanlığı’ndan  Leonardo Da Vinci programı Koordinatörü Celil Yaman, fakülte dekanları, akademik ve idari personel katıldı. Proje Koordinatörü Murat Özkan yürütülen proje ile ilgili katılımcılara bilgi vererek, “Yürüttüğümüz projenin en büyük çıktısı olan Pasif Ev, Almanya Pasif Ev Enstitüsünün yapacağı ölçümlerle ‘Pasif Ev’ sertifikasyon belgesine sahip olacak ve bu özelliği ile de ülkemiz için bir ilk niteliği taşıyacak.” dedi.

 

Bolu basınına kimse haber yaptıramaz

 

Özkan, konuşmasının bir bölümünde proje ile ilgili haberlerin çıktığı gazete sayfalarını göstererek; “Bu projeyle ilgili haberleri yaptırdık” dedi. Özkan’ın konuşmasına tepki gösteren gazetemiz yazarı Mustafa Cop “Orada Bolu’da 2 tane yerel gazetenin de kupürü var. Bu Bolu basınına hakarettir. Bolu basınına kimse haber yaptıramaz Bolu basını ancak haber yapar “diyerek salonu terk etti. Cop’a meslektaşları da destek vererek onunla birlikte salonu terk ettiler. Cop’un arkasından gelerek ‘kullandığı terim seçiminin’ yanlış olduğunu söyleyen AİBÜ Öğretim Görevlisi Murat Özkan, Cop’tan özür dileyerek kendisini salona davet etti. Yapılan konuşmasının kamuya açık bir ortamda olduğunu söyleyen Mustafa Cop  “Bu özür benden bireysel olarak değil konuşmanın yapıldığı kürsüden dilenmelidir ancak o zaman salona gelirim” dedi. Özkan’ın kürsüden özür dileyeceğini söylemesi üzerine tekrar salona giren Mustafa Cop merakla bolu basınından özür dilenmesini bekledi. Bu sırada bir takım kişilerle konuşan AİBÜ Öğretim Görevlisi Murat Özkan Cop’un yanına gelerek dışarıda konuşmak istediğini söyledi. Cop’la salonun dışında konuşan Özkan mikrofondan özür dilemesinin mümkün olmayacağını ifade etti. Bunun üzerine binayı terk eden Mustafa Cop yaşananları şiddetle kınadığını vurgulayarak bir bilim yuvasında bu çapta olayların yaşanmaması gerektiğini söyledi.

 

‘Pasif Ev, Enerjide Yüzde 90 Tasarruf Sağlıyor’

Pasif Ev, enerjiden yüzde 90 oranında tasarruf yapabilmekte ve metrekarede yılda 15 kwh altında enerji harcıyor. Aynı zamanda kendi enerjisini üretiyor. Yapılacak bina Enerji Verimliliği Eğitim Binası olarak kullanılacak ve Pasif Ev Enstitüsünün belirlediği standartlardaki Türkiye’nin ilk merkezi olacak.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2013, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan Saliğoğlu
Volkan Saliğoğlu - 8 yıl Önce

koca adamlar bunu yaparsa vatandaş ne yapsın. benim anlamadığım işin ehli olmayanların nasıl olupta böle görevleri üstlenirler?

misafir
misafir - 8 yıl Önce

volkan rumuzlu şahıs; anlamadığın belli.

Giyasettin Çifttık
Giyasettin Çifttık - 4 yıl Önce

sağda solda gazeteciyim diye dolanan tipler mustafa çöp kadar su mesleğe sahip çıkmadı.

SIRADAKİ HABER

banner128