“Reyhanlı’ya acılarınızı paylaşmaya geldik”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Hatay ziyaretinin ikinci gününde Reyhanlı’ya giderek incelemelerde bulundu. Reyhanlı'daki bombalı saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin acılı ailelerine taziye ziyaretinde bulunan Yılmaz daha sonra Cilvegözü Sınır Kapısı’nı ziyaret etti.

“Reyhanlı’ya acılarınızı paylaşmaya geldik”
 Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile beraberindeki heyet Hatay ziyaretinin ikinci gününde, Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler’i ve Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’yi ziyaret ederek, patlamalarda hasar gören belediye binası ve çarşıda incelemelerde bulundu. Önce Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler’i makamında ziyaret eden Başkan Alaaddin Yılmaz’a, eşi Güler Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Bolu Belediyesi Özel Kalem Personeli Banu Kazan ve Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Biyoloğu Cemile Abdulganioğlu eşlik etti. Reyhanlı Kaymakamı’nın makam ziyaretinde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, buraya acılarınızı paylaşmaya size destek olmaya geldik. Bu son yaşadığımız olaydan derin üzüntü duyuyoruz diyerek, “Umarız bir daha böyle acılar yaşamayız. Ülkede huzura en çok ihtiyacımız olduğu dönemden geçiyoruz. Fakat coğrafyamız hiçbir zaman huzurlu bir coğrafya olmadı. Ülkemizin hem içerde hem de dışarda itibarımızın arttığını görüyoruz. Sizin de böylesi bir zamanda görev yapmanız kolay değil Allah kolaylık versin” şeklinde konuştu. Kaymakam Güler ise, “Bolu’dan kalkıp buralara acılarımızı paylaşmak için geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Sizleri yanımızda görmek bizleri bu zor günlerde daha güçlü kılıyor. Umarız bir daha böyle acılar görmez huzur içerisinde yaşarız” diye konuştu. Ardından patlamanın olduğu çarşı ve belediye binasında incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, daha sonra Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’yi geçici belediye binasında ziyaret etti. Alaaddin Yılmaz, “Bu saldırılarla bizim birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozamazlar. Biz bir mozaiğiz. Ve bu mozaik İslam harcıyla bütünleşmiştir. Ülke olarak güçlenmeye başladığımız için dış güçler bu saldırıları yapıyor ya da yaptırıyor. Sizlerin de buradaki gayretiyle İnşallah biz bunları hep beraber aşacağız. Bizler her zaman sizlerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Hüseyin Şanverdi de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Patlamalarda onlarca vatandaşımızı kaybettik, belediye binamız başta olmak üzere birçok binamız hasar gördü. Hükümetimiz patlamadan hemen sonra, Bakanlarımız, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız hemen buraya geldi. Adeta Türkiye’de seferberlik ilan edildi ve yaralarımızı hızlı bir şekilde sarmaya başladık. Sizlerin Bolu’dan kalkıp buralara geldiğini görmek bizlere güç veriyor” diye konuştu.

Yılmaz taziye ziyaretinde bulundu

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile beraberindeki heyet Hatay ziyaretinin ikinci gününde, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin acılı ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.Başkan Yılmaz, kızını ve 2 yaşındaki torununu kaybeden, yaşadığı acıyla ellerini havaya kaldırırken çekilen fotoğrafıyla fenomen olan 72 yaşındaki Döne Kuvvet’i evinde ziyaret ederek, “Allah sizlere sabır versin. Bütün Türkiye arkanızda ve sizlere dua ediyor. Biz de acılarınıza ortak olmaya geldik. Bu saldırıyı yapanlar bizleri birbirimize düşürmeye çalışıyor. Ancak biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hayatını kaybeden kızımız ve bebemize Allahtan rahmet sizlere de sabırlar diliyorum” dedi. Yılmaz’ın konuşmasının ardından Döne Kuvvet ise gözyaşlarını tutamayarak patlama sonrası yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kızım, torunum yeni gelmişlerdi. Teyzesi torunumu alıp çarşıya gitti. Ben de onlarla gittim. Kızım bana sen gelme dedi, ben de döndüm. Aramızda 100 metre kadar mesafe vardı. Büyük bir gürültü duydum ve her yeri duman kapladı. Patlamanın etkisiyle her şey yerle bir oldu. 'Allah'ım bir Müslüman yok mu, bizi kurtarın, bize yardım' diye feryat ettim. Yavrularımı çok aradım bulamadım. Her yana koştum, 'Bana yardım edin' diye kimseye sesimi duyuramadım. Ellerimi kaldırdım, Allah'a yalvardım kuşlarımı bana bağışla diye. Torunum ve kızımın cenazelerini görünce düşüp bayılmışım. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın."Daha sonra ziyaretlerine devam eden Başkan Yılmaz, saldırıda hayatını kaybeden 18 yaşındaki Murat Yellin ile 23 yaşında Ayşegül Kıran’ın ailelerine taziyede bulundu. Murat Yellin’in babasının, “Benim oğlum şehit oldu, hiçbir anne, babaya nasip olmaz” sözleri Başkan Yılmaz’ı oldukça duygulandırdı. Belediye başkanı Yılmaz, acılı babaya, “Acınız gerçekten çok büyük, Allah kimseye evlat acısı vermesin. Ancak, evladınızın şehit olduğunu hissetmeniz bu acıyı biraz olsun dindiriyor ve Allah bir yandan acı verirken diğer yandan da sabrını veriyor. İnşallah bir daha böyle acı dolu günler yaşamayız” diye konuştu.

“Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindeki heyet, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı’nı ziyaret etti. Gümrük Bölge Müdürü A. Bünyamin Kulular’dan geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen patlamayla ilgili bilgi aldı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen saldırı sonucu 17 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Cilvegözü Sınır Kapısı’na ziyarette bulundu. Yılmaz, beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak Cilvegözü Gümrük Bölge Müdürü A. Bünyamin Kulular’ı ziyaret etti. Ziyarette Kulular’a geçmiş olsun dileklerinde bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Zor şartlar altında burada görev yapıyorsunuz, Allah sizlere güç versin” diye konuşarak şöyle devam etti:“Şu anda ekonomik ve siyasi olarak çok iyiye gidiyoruz ve biz iyiye gittikçe bazıları çok rahatsız oluyor. Fakat bu konuda yapabilecekleri çok şey olmadığından bizi ya içeriden sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar ya da bu tür çirkin saldırılarla sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar. Bunlar bizim birlik ve beraberliğimiz bozamayacaklar, dolayısıyla da uğraşmayı bırakıp kabul etmek zorunda kalacaklar. Sizlerin burada işi gerçekten zor ve bu sebeple Allah her birinize güç versin. Patlama da yakınlarını kaybedenlere de Allah’tan rahmet ailelerine sabır diliyorum.”Cilvegözü Gümrük Bölge Müdürü A. Bünyamin Kulular da, Başkan Yılmaz ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Maalesef geçtiğimiz aylarda çirkin bir saldırı gerçekleşti ve 17 vatandaşımızı kaybettik. Bizim coğrafyamız her zaman sıkıntılı bir coğrafya. Bu tür saldırılar bizim birlik ve bütünlüğümüzü hiçbir zaman bozamayacaktır. Sizlere de Bolu’dan gelip bizlerin acısını paylaştığınız ve bizlere destek olduğunuz için teşekkür ederiz” diye konuştu. Daha sonra Bölge Müdürü Kulular, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindekilere patlamanın gerçekleştiği bölgeyi göstererek sınır kapısı hakkında bilgi verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128