Roma dönemine ait Stadion için valilik harekete geçti!

Bolu'da Roma dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için Bolu Valiliği harekete geçti.

Roma dönemine ait Stadion için valilik harekete geçti!

Haber: S. Özge Yücel

Büyükcami Mahallesi, Bolu Anadolu Lisesi’nin bulunduğu Hisar Tepesi’nin İzzet Baysal Caddesi’ne bakan kısmında, 2008 yılında yapılan kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkan Roma dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Stadionda incelemelerde bulunan Vali Erkan Kılıç ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Kazı Başkanı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davut Yiğitpaşa'dan stadionun tarihi ve kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

İLİMİZİN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN FİKİRLER, PROJELER GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müzesinde de incelemelerde bulunan Vali Kılıç, "Bolu, sahip olduğu tarihi, doğal, kültürel zenginlikleri ve bulunduğu coğrafi konumu itibariyle birçok alanda olduğu gibi turizm alanında da yüksek bir potansiyele sahip. Bizler de ilimizin eşsiz güzelliklerini, zenginliklerini, tarihini, kültürünü dünyaya tanıtmak ve ilimizin ekonomisine katkı sağlamak için fikirler, projeler geliştirmeye çalışıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan Sever
Vatan Sever - 1 ay Önce

sineklerle uğraşılırken esasen bataklık nasıl kurutulmalı sorusu zihnimizi her an kurcalamalı ve ivedilikle cevabı bulunmalıdır. devletin bu konuda birsürü uzmanı teorisyeni teknisyeni profesörü var yoksa silahlı propaganda kısmı bitsin istenmiyormu bunun bir din savaşı olduğu görülmedikçe bitirilemez Allah bizi imtihan ediyor kürt kardeşlerimizi eski dinlerine döndürme savaşında(eski adı zerdüştlük yeni adı ezidilik) en etkili çözüm ve akılı müslümanlar olarak müslümanca geliştirebilecekmiyiz imtihanıdır bu. kürtlerde müslüman türklerde e hadi bakalım müslümanlar bi akıl geliştirin diğer müslümanlar arasındaki problemlerede örnek olsun çünkü ne yazıkki bu zamanda müslümanın katili yine müslüman eğer ben müslümanlıkla ilgili bir işte ünvan sahibi olsaydım bu müslümanlar arasındaki silahlı çatışmalara çözüm bulana kadar ünvanlarımı iade ederdim

SIRADAKİ HABER