Ruhsatsız bina nasıl bitti?##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin şubat ayı II. oturumuna Bolu’da faaliyet gösteren bir firmanın paşaköy yoluna yaptırdığı bina damgasını vurdu. Binaya ruhsatın inşaat’ın bitmesinin ardından verildiğine dikkat çeken meclis...

Ruhsatsız bina nasıl bitti?##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin şubat ayı II. oturumuna Bolu’da faaliyet gösteren bir firmanın paşaköy yoluna yaptırdığı bina damgasını vurdu. Binaya ruhsatın inşaat’ın bitmesinin ardından verildiğine dikkat çeken meclis üyesi Erhan Beykoz; “Şimdi o firmanın binasının olduğu yerin arkasındaki sağlıksız yapılaşmaya dikkat çekmek istiyorum. Ben bunları söylerken bir belediye meclis üyesi olarak utanıyorum. Bu işi belediyedeki teknik adamların takip etmesi gerekirdi” dedi. 

 

 

Bolu belediye meclisinin şubat ayı II. oturumunun dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz Paşaköy’de faaliyet gösteren bir firmanın yakın geçmişte ruhsat almadan bina yapımına başladığına dikkat çekerek ;”Bina bittikten sonra o binaya ruhsat çıkmıştı. Bunu o firmaya destek olarak değerlendiriyorum. Şimdi o firmanın binasının olduğu yerin arkasındaki sağlıksız yapılaşmaya dikkat çekmek istiyorum. Ben bunları söylerken bir belediye meclis üyesi olarak utanıyorum. Bu işi belediyedeki teknik adamların takip etmesi gerekirdi. Bolu’nun sağlıklı geleceği söz konusu ise bu konuda bir şey yapılmalıdır” dedi. İki ay önce Bolu’daki 18.madde uygulamalarıyla ilgili dosyanın meclis üyesi Burak Balaban’a teslim edildiğini vurgulayan Beykoz; “Bu dosyanın akıbetini ve yapılan çalışmaları merak ediyorum. Bu konuda açıklama yapılmasını istiyorum” şeklinde konuştu. Başkan Yılmaz ise Projesi olmayan binalara ruhsat vermenin mümkün olmayacağını vurgulayarak; “Bunun aksini bile düşünmek istemiyorum. Projesiz bir binaya ruhsat verilemez. Eğer Proje olmadan ruhsat verilmişse mahkeme yolu açıktır” dedi.18.madde ile ilgili dosya hakkında imar komisyonu üyesi Burak Balaban’dan bilgi alacağını söyleyen Yılmaz ”Bildiğim kadarıyla komisyon toplanıp çalışmalar yapıyorlarmış, Sayın Balaban şu anda burada yok. Kendisinden ilk fırsatta bu konuyla ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alacağım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128