Ruhsatsız hastaneye açılış yaptılar

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kalıcı Konutlar Ana ünitesinin ruhsatı olmadığı için Sağlık Bakanlığının çalışma onayı vermediği iddia edildi. Halen 3’üncü sınıf hastane konumunu taşıyan İzzet Baysal Devlet hastanesinin açılış törenine Vali Aydın Baruş, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Vakıf Başkanı Ahmet Baysal, Sağlık Müdürü Mahmut Arık, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu ve çok sayıda davetlinin katılarak şaşalı bir törenle vatandaşın hizmetine sunuldu. Ruhsatsız hastanenin Yoğun Bakım Servisi ile Ameliyathanelerinin hizmet vermediği de iddialar arasında yer aldı. Bilindiği üzerine daha evvel yoğun bakım ünitesi ve ameliyathanesiyle birlikte çalışan hastane, KHB tarafından kapatılmak istenmiş, çalışanlar ve hastaların yaptıkları eylem sonucu bakım yapılarak hizmete girmesi sağlanmıştı.

Ruhsatsız hastaneye açılış yaptılar

Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Baysal Anma gününde gösterişli bir törenle hizmete sokulan ve daha öncesinde de bir kez daha açılışı yapılan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kalıcı Konutlardaki ana ünitenin ruhsatsız olduğu ortaya çıktı. Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un girişimleriyle sürekli yatırım yapılan ve her yatırım sonrası da açılışı yapılan bu hastanenin ruhsatsız olmasına rağmen, neden bu kadar yatırım yapıldığı ve neden her defasında KHB tarafından vatandaşlar çağrılarak açıldığı ise merak konusu oldu.

Açılışında Bolu halkına hizmet vermesi beklenen hastanenin yoğun bakım ünitesi ve ameliyathanelerinin olmamasından dolayı, hiçbir faydası olmadığı, sadece muayene yapıldığı bilinmektedir. Sağlık Bakanlığının onayı alınmadan açılan hastanenin neden açıldığı ve neden ruhsatı olmadığı ve ruhsatında bir sıkıntı olup olmadığı konusunda kimin ne şekilde cevap vereceği ise ayrı bir merak konusu haline geldi. Ameliyathanesi ve yoğun bakım ünitesi çalışmayan hastanenin 3’üncü sınıf hastane olduğu, bu haliyle sağlık konusunda çok faydalı olamayacağı da ifade edilmekte. 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
EA
EA - 4 yıl Önce

çok mu önemli .aynı doktorlar görev yapıyor köroğlu ile saçma sapan bir haber

misafir
misafir - 4 yıl Önce

galiba tekrar kapatmayı düşünüyorlar. yap boz tahtası gibi oldu bu hastane yahu.

SIRADAKİ HABER

banner128