“Rüşvetçi gazeteciyi açıkla”##hb_manset.gif

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör bazı yerel gazeteler ve internet sitelerinde bir basın kuruluşunun Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden ”aleyhte” haber yapmamak için rüşvet...

“Rüşvetçi gazeteciyi açıkla”##hb_manset.gif

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör bazı yerel gazeteler ve internet sitelerinde bir basın kuruluşunun Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden ”aleyhte” haber yapmamak için rüşvet istediği iddialarının gündeme getirildiğini söyleyerek;”İddiaya konu olan basın kuruluşu, iddia kaynakları tarafından derhal açıklanmalıdır. Yoksa ilimizde ki tüm basın kurumları töhmet altında kalacaktır. Bolu Gazeteciler Cemiyeti bu iddiaların sonuna dek takipçisi olacaktır.” Dedi.

 

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından YÖK’e gönderilen yeni yükseköğretim taslağı metninde Bolu’da en çok vergi veren kişiler için “Ticari ahlakları, para kazanma yolları ve ilişkileri büyük soru işaretlerine açıktır.” şeklindeki ifadeleri ortaya çıkaran Bolu Olay gazetesi üniversite yönetiminden bahse konu olan işadamlarının isimlerini açıklamasını istemişti. Haberin Bolu’da deprem etkisi yaratmasından sonra bir açıklama yayınlayan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı açıklamada AİBÜ tarafından YÖK’e gönderilen taslaktaki işadamları için kullanılan ifadelerde imzası bulunan akademisyenlerin kimler olduğunun bir an önce açıklanması gerektiği ifade etmişti. BTSO’dan yapılan açıklamada “Bütün yaptıkları Üniversiteye destek vermekten başka bir şey olmayan Bolu’nun özverili iş insanlarına, bu düşüncelerin ve tavrın hesabı en kısa sürede verilmelidir” denilmişti.

 

“İddia sahipleri bu basın kuruluşunun adını açıklamalıdır”

 

Dün bazı yerel gazeteler ve internet sitelerinde bir basın kuruluşunun Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden ”aleyhte” haber yapmamak için rüşvet istediği iddiaları gündeme getirildi. Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınlayan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör “İddiaya göre bir basın kuruluşu YÖK tasarısı için Bolulu işadamlarını töhmet altında bırakacak şekilde hazırlanan raporun üzerine gitmemek için rüşvet istendiği ifade edilmiştir. Öncelikle Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak ilimizde ki tüm basın kurumlarını töhmet altında bırakacak bu iddiaların kaynağı ve iddiaya konu olan basın kuruluşu, iddia kaynakları tarafından derhal açıklanmalıdır. Zira bugüne kadar bin bir zorlukla ayakta duran ve hiçbir şekilde böyle bir ithamla karşılaşmayan Bolu basınının tümü töhmet altında kalacaktır. Ayrıca Bolu Gazeteciler Cemiyeti iddiaların sonuna dek takipçisi olacaktır.” Dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128