banner120

S Plakada KDV Tartışması

Bolu Belediye Meclisi toplantısı 2. bileşimi önceki gün Bolu Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. komisyonlardan gelen konuların görüşüldüğü toplantıda S Plakalardan alınacak KDV'ler tartışma konusu oldu. ayrıca son meclis toplantılarında sıkça gündeme gelen hava kirliliği sorunu da çözüme kavuşturuldu.

S Plakada KDV Tartışması

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının 2. bileşimi geçtiğimiz gün meclis salonunda gerçekleştirildi. Bir önceki toplantıda komisyonlara havale edilen konuların görüşüldüğü 2. bileşimde S Plakalara ödenecek olan fiyatlara artı KDV alınmasına yönelik maddede sert tartışmalar oldu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın, servis araçları yönetmeliği kapsamında belirlenen "S" plaka ücretinin KDV dahil fiyat olarak belirlenmesi talebi plan ve bütçe komisyonu tarafından reddedilerek meclise geldi. Komisyon bu talebi meclise, "S" plaka ücretlerine artı KDV ilave edilerek belirlenmesi için sundu.

komisyonun bu talebi üzerine söz alan CHP Grup Başkanı Mustafa Aksoy; "S plakalar Düzce'de 7 bin 500 liraya verildi. Bizde ise 25 bin liraya satın alındı. bir de üstüne KDV eklenmek isteniyor. Zaten bu insanlara plakaları 25 bin liradan vererek bir ceza vermişiz. Üstüne bir de bu cezanın KDV'sini istiyoruz. Grup olarak bu karara itiraz ediyoruz" dedi.

Aksoy'un konuşması üzerine maddeyi oylamaya sunuldu ve oy çokluğuyla komisyondan geldiği gibi kabul edildi.

KATI YAKIT ARTIK YASAK

Bolu Belediye Meclis toplantılarında sıkça gündem olan ilimizdeki hava kirliliği ile ilgili çözüm önceki akşam yapılan meclis toplantısında bulundu. Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul ettiği karara göre; Bolu ili merkez ve mücavir alan içerisinde, halkın sağlığı açısından çevre ve hava kirliliğini önlemek için zorunlu bazı tedbir ve önlemlerin alınması gerekmektedir. bu nedenle doğalgaz hattı geçmesine rağmen halen doğalgaz kullanmayan mesken, ticarethane, kamu kurum ve kuruluşları, ticari faaliyet yürütmeyen kuruluşların vb. binaların karar tarihinden itibaren 6 ay içinde binalarını doğalgaz kullanmaya elverişli hale getirmeleri ve halen doğalgaz hattı geçmeyen yerlerde ise doğalgaz hattının geçmesi ve aktif hale gelmesinden itibaren 4 ay içinde doğalgaz kullanmaya elverişli hale getirmelerine karar verildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şöför
şöför - 6 yıl Önce

düzcede 7500 tl bizde 25000 tl bu para zehir zıkkım haram olsun

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124