“S” PLAKADA YENİ UYGULAMA

Bolu Belediye Meclisi Aralık ayı 1. birleşimi geçtiğimiz gün Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. “S” plaka ihalesinin yeniden gündeme geldiği toplantıda birim müdürlüklerinden gelen konular komisyonlara havale edildi.

 “S” PLAKADA YENİ UYGULAMA

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Meclisi’nin 2015 yılı son toplantısının 1. birleşimi geçtiğimiz gün meclis salonunda gerçekleştirildi.

İHALE BUGÜN

Yılan hikayesine dönen S plaka ihalesi bu meclisin de önemli gündem maddelerinden birisiydi. “S” plakaların ücretlerinin yeniden değerlendirildiği gündem maddesinde Başkan Yılmaz; “daha önceki ihalede çıkan rakamlar bizim tarafımızdan kabul edilebilir rakamlar değildi. Bu yüzden ihaleyi 4 Aralık’ta tekrar yapıyoruz. S plakaları için bazı değişimleri de göz ardı etmeyeceğiz. Bir adet “S” plakası olanlar ile birkaç “S” plaka sahibi olanları farklı bir yöntemle çözeceğiz. Böylelikle bu konu kapansın istiyoruz” dedi.

TEMİZ BİR KIŞ İSTİYORUZ

Aksoy, havaların soğuması ve kar yağışının gelmesiyle birlikte kömür kullanımına dikkat çekerek; “Bolu’da 7-8 yıldır doğalgaz çalışması yapılıyor. Ama hala kömür kokularından dolayı Bolu’da temiz hava solumak mümkün değil. Turizm kenti olduğunda bahsettiğimiz güzel şehrimizin kış aylarında artık bu kömür kokularından kurtulması lazım. Belediyenin bu konuda yaptırımlarını artırmasını bekliyoruz” dedi.

Bunun üstüne Başkan Yılmaz; “2016 yılında kömür yanmaması için karar almamız gerekiyor. Doğalgaz olan yerlerde bile hala kömür kullanımı olduğunun farkındayız. Önümüzdeki yıl bu konunun üstüne ciddi bir şekilde gideceğiz” şeklinde konuştu.

OYLAMALAR KARARA YANLIŞ GEÇİYOR

Mustafa Aksoy daha önceki meclis toplantısında otoparklarla ilgili alınan kararın, kararlar kısmına yanlış yazıldığını söyleyerek; “Başkan Yılmaz 3. döneminde otoparklarla ilgili ciddi vaatlerde bulundu. Ama mecliste oy birliği yada çokluğuyla almış olduğumuz kararı dahi kararlara yanlış geçmesine göz yummuştur. Gün geçtikçe Bolu’da araç sayısı artıyor. Ya yeni bir otopark yapılmalı yada apartmanların otoparklarının düzenlenmesi sağlıklı bir şekilde yapılmalı. Belediyeden bu konuda ciddi bir tutum bekliyoruz.” Dedi.

Aksoy’un bu eleştirisine karşılık bir açıklama yapan Başkan Yılmaz; “Otoparklar konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Ama alınan bir kararın kararlar yazımında yanlış olması söz konusu olamaz. Meclis karar tutanaklarını çıkaralım ve bakalım eğer bir hata yapılmışsa hemen düzeltilmesi gerekir. Otopark konusunda kesinlikle hiçbir tavizim yoktur” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut ercan
mahmut ercan - 5 yıl Önce

belediye başkanım şehir içinde sıkışmış çevre ve görüntü kirliliği oluşturan sanayi sitesi ivedi bir şekilde şehir dışına taşınmalı ve bu sizin en büyük sorununuz çünkü bu konuda bolu halkına verilmiş bir sözünüz var.

SIRADAKİ HABER