Saadet partisinden sert açıklama “ Bana ne ABD den“

Saadet Partisi Bolu İl Başkanlığı yaptığı basın açıklamasında ABD seçimlerine odaklanan Türkiye gündemini sert sözlerle eleştirdi.

Saadet partisinden sert açıklama  “ Bana ne ABD den“

Haber: Esra ÖZTÜRK

Gündemde yer alan ve son zamanların en çok konuşulan ABD Başkan seçimlerine dair Saadet Partisi olarak görüşlerini belirten Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya oldukça net ifadelere yer verdi.  " ABD’ nin başkanı kim olursa olsun mutlaka Siyonizm in emrinde ve İsrail in hizmetinde olacaktır. Dünya da barış ve adale tesis etmek yerine, savaş ve işgallerle zulmü sürdürecek, sömürü vasıtaları ile bütün dünyanın kanını emmeye devam edecek. O yüzden biz milli görüşçüler ‘’ Bana ne ABD den’’ söylemi ile bu zulüm ve sömürü odağından hep uzak olduk." dedi.

ÜLKEMİZ, EKONOMİK AÇIDAN BİR FELAKETE SÜRÜLMEKTEDİR

Veysel Çetinkaya konuşmasının devamında " Irkçı emperyalizm ve küresel güçlerin Türkiye ye dayattığı bu sömürü düzeni sayesinde maalesef ülkemiz, ekonomik açıdan bir felakete sürülmektedir. Daha 6 ay evvel mayıs başlarında dolar kuru 2,80 tl iken şu günlerde 3,25 lere varmış. Türk lirası dolar karşısında net %16 değer kaybetmiştir. Bu %16 devalüasyon demektir. Bu halkımızın daha da fakirleşmesi ve dolara endeksli Türkiye ekonomisinin kötüye gitmesi 600 milyon dolar olan dış borcumuzun ve faizin  daha da artması demektir. Türkiye’miz de 29 milyon çalışanımız vardır, bunun yaklaşık 26 milyonu kredi veya kredi kartı ile maalesef bankalara borçludur. Türkiye de hiç zarar etmeyen en yüksek kar elde eden bankalardır. Faiz sistemidir. Maalesef Türkiye bütçesinden faize ödediğimiz para yıllık 55 milyar TL' dir." dedi.

BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİTMEYECEK, BU DÜZEN DEĞİŞECEK

"Biz diyoruz ki ‘’ böyle gelmiş böyle gitmeyecek, bu düzen değişecek’’

Bolu gündemine dönersek saadet partisi olarak belediyenin başarılı hizmetlerini takdir ediyor, destekliyoruz. 3. Dönemini geçirmesine rağmen hale alt yapının bitirilmesini ve hala bir takım anayolların yamalı bohça gibi olmasına bir anlam veremiyoruz. Bu konuda saadet partisi gençlik kollarımız belediyeye kazma , kürek, çimento bağışlamışlar bir hafta sonra tamir edilmediğini görünce kolları sıvayıp kendileri tamir etmişlerdir. Bunu da kıymetli basınımızla paylaşıp halka duyurmuşlardır."  Veysel Çetinkaya, bu vesileyle tüm hemşerilerine saygılar sunduğunu ve herkese saadetler dilediğini belirterek açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128