Sadaka-i Fıtır Miktarı 11.50 TL…

Gerede Müftüsü Hasan İzmirli, bu hafta idrak edeceğimiz Ramazan Ayı'nın güzelliklere vesile olmasını işaret ederek; "Bu yılın Ramazan teması "Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her zaman" mesajıyla "İyilik" olarak belirlenmiştir," diye konuştu.

Sadaka-i Fıtır Miktarı 11.50 TL…
Onbir ayın sultanı Ramazan Ayı'nın hayırlarla gelmesini temenni eden Müftü İzmirli, gerekli hazırlıkları kurum olarak yaptıklarını anlatırken, bu yılın en düşük sadaka-i fıtır miktarının ise 11.50 TL olarak ilan edildiğini duyurdu.

Bu yılın Ramazan teması üzerine de bilgiler veren İzmirli, başkanlık bünyesinde gerçekleştirilecek etkinliklerde, Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her zaman, mesajıyla iyilik olarak belirlenen konu çerçevesinde kişinin kendisine, ailesine, akrabalarına, komşularına, uzak ve yakın Müslüman kardeşlerine, mültecilere, sokak çocuklarına, yetimlere, yaşlılara, bütün insanlara kısacası hangi coğrafyada olursa olsun insana, eşyaya ve tabiata iyilik yapmayı teşvik eden çalışmalar yürütüleceğini belirterek; "İyilik çeşitleri, kapsamı, ilkeleri ve amacı etraflı bir şekilde ele alınacaktır," dedi.

Gerede Müftüsü Hasan İzmirli, yaptığı yazılı açıklamada; "2015 yılı Ramazan ayına yaklaşmış olmanın engin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 17 Haziran Çarşamba günü kılınacak ilk teravih namazının ardından 18 Haziran Perşembe günü tutulacak ilk oruç ile bu rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş olacağız.
Gerede Müftülüğü olarak mübarek Ramazan ayının bütün güzellikleri ile yaşanması için her türlü hazırlığımızı yaptık.

Tüm camilerde mukabele okunacak, Ramazan Özel Vaaz ve İrşat programı uygulanacak, dini konularda vatandaşlarımızdan gelecek sorular cevaplandırılacak, mahalli radyoda ve televizyonlarda programlar gerçekleştirilecek, ziyaretler, iftar davetleri, yardım kampanyaları ve diğer hizmetlerle bereketli bir Ramazan yaşanması için her türlü tedbir alınmaktadır. Bu yıl en düşük sadaka-i fıtır miktarı 11.50 TL olarak Başkanlığımız tarafından ilan edildi.

Bu yıl hatimle teravih namazı Hacı Emin Efendi Camiinde kılınacaktır. 17 Haziran Çarşamba günü kılınacak ilk teravih namazının ardından 18 Haziran Perşembe günü tutulacak ilk oruç ile bu rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş olacağız. Bu vesileyle şimdiden Ramazan ayının tüm güzellikleriyle tüm iyiliklere vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum," ifadelerine yer verdi. Kaynak: Gerede Mercan Medya

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128