Sadece Düşünen Değil, Yapan Kazanır

10’ncu ve 11’nci sınıf öğrencileri, Bolu Ticaret Odası Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Sadece Düşünen Değil, Yapan Kazanır” temalı semire katıldı.

Sadece Düşünen Değil, Yapan Kazanır

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya ve Kurul üyeleri, okul yöneticileri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı girişimcilik seminerinin bu ayki kariyer söyleşilerinin ilk konukları Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Semmak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu, İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Serkan Gezgin ve Barilla Gıda Yöneticisi Mümin Çetiner oldu.

İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya’nın konuşmasıyla başlayan programda sırasıyla Barilla Gıda Yöneticisi Mümin Çetiner, İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Serkan Gezgin ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Semmak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu kendi özgeçmişlerini, girişimcilik ve kariyer süreçlerinin detaylarını öğrencilerle paylaştı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş de bir konuşma yaparak girişimciliğin önemine vurgu yaptı.

Katılımcılar tarafından gerçekleştirilen sunumlara öğrenciler de sıkça sorular sorarak katılırken, girişimciliğin iş dünyası içindeki temel özellikleri ve dinamikleri, konuşmacıların kendi bilgi ve deneyimleri ışığında öğrencilere aktarıldı. İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya, üçüncüsü gerçekleştirilen eğitim seminerlerine öğrencilerin ilgisinin ve katılım düzeyinin günden güne arttığını ifade ederek, 2016 yılında da aylık olarak bu etkinliklerine Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle devam edeceklerini bildirdi. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128