SAĞLIK MEMURU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞ

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, geçtiğimiz günlerde basında yer alan “İhale yolsuzluğu “ ile ilgili çıkan haberleri yalanlamış ve haberlerin kasıtlı olarak yapıldığını duyurmuştu. Ne var ki Metin Tahaoğlu ve Hastane Yöneticisi Abdullah Danışman hakkında, bir hastane çalışanının konu hakkında 31.03.2016 tahinde suç duyurusunda bulunup ifade verdiği ortaya çıktı.

 SAĞLIK MEMURU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞ

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu ve Abdullah Danışman hakkında ortaya atılan iddialar belgeleriyle birlikte ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Hastanede yapılan ihalelerde Tahaoğlu ortaklık yaptığı bazı şirketlere kolaylık sağladığı ve ihaleleri almamasına rağmen ihalelerin bu şirketlere verildiğine dair haberleri yapılmıştı. Buna karşın Tahaoğlu, bir açıklama yaparak iddiaların doğru olmadığını Bolu kamuoyuna duyurmuştu.

Ne var ki Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde sağlık memuru olarak görev yapan bir personelin 31. 03. 2016 tarihinde Vali yardımcısı Hakkı Loğoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, İl Defterdarı Zekai Dede ve Yeminli Katip Zehra Kılınçoğlu’na İl Sağlık Müdürlüğü binasında ifade verdiği ve sağlık memurunun Tahaoğlu ile Danışman hakkında, inceleme başlatılmasını isteği öğrenildi.

Şikayetçi sağlık memurunun Tahaoğlu ve Danışman’ın bazı şirketlere ortak oldukları ve bu şirketlere ihalelerin verildiğini, ihaleyi alan kapı otomatiği firmasının da Tahoğlu’nun da ortak olduğu şirkete verildiği, bu şirketin düzgün iş yapmadığı, sürekli olarak otomatik kapıların arıza yaptığı ve her bakıma karşılık ödeme yapıldığı, hastanelerde personelin durumuna bakılmaksızın usulsüz yerlerinin değiştirildiğini, döner sermayeden yüksek oranlarda üst düzey görevlilere ödemelerde bulunduğunu iddia ederek konunun araştırılmasını isteği öğrenildi. Sağlık memurunun birçok olayda da hastane yönetiminin suç işlediği konusunda bilgiler verdiği iddialar arasında yer aldı.   

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık memuru
sağlık memuru - 4 yıl Önce

sizde ne yaptığınızın farkında değilsniz. sanırım birilerinin kuklası haline geldiniz. saçma sapan haberler yapıyorsunuz. gerçekten artık bu işin b... çıkkarttınız. yeter artık bırakın bu işleri..

SIRADAKİ HABER

banner128