Sağlık müdürlüğü ambulansları teslim aldı

Sağlık bakanlığı tarafından Bolu'ya gönderilen biri kar paletli olmak üzere 4 ambulans ve 1 UMKE aracı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık tarafından törenle teslim alındı. Konuyla ilgili olarak konuşan Bolu Sağlık...

Sağlık müdürlüğü ambulansları teslim aldı

Sağlık bakanlığı tarafından Bolu'ya gönderilen biri kar paletli olmak üzere 4 ambulans ve 1 UMKE aracı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık tarafından törenle teslim alındı. Konuyla ilgili olarak konuşan Bolu Sağlık Müdürü Mahmut Arık, ''Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da daha kaliteli, daha kusursuz sağlık hizmeti vermek için yapılması gereken ne varsa ivedilikle yapmaya devam edeceğiz'' dedi. 
    

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla 1 Şubat Cuma günü İstanbul'da gerçekleştirilen 486 araçlık ambulans dağıtım töreni ile Bolu'ya gönderilen biri kar paletli olmak üzere 4 ambulans ve 1 UMKE aracı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık tarafından törenle teslim alındı. İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapılan törende 3 ambulans ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) araçlarını Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Şerife Koçyiğit, Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Selda Erbay, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Şentürk'e teslim eden Arık, burada yaptığı konuşmada ''Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla İstanbul´da gerçekleştirilen 486 araçlık ambulans dağıtım töreni ile biri kar paletli olmak üzere 4 ambulans ve 1 UMKE aracını ilimize kazandırdık'' şeklinde konuştu. Bir ambulansın Seben, diğerinin de Mudurnu ilçesinde görevlendirildiğini ifade eden Arık, ''İlimizde Gerede ve 5 Nolu Karaçayır Acil istasyonları olmak üzere iki yeni 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kuruyoruz. Bu çalışmaların Bolu halkına hayırlı olmasını dilerim. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz ve Sayın vekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da daha kaliteli, daha kusursuz sağlık hizmeti vermek için yapılması gereken ne varsa ivedilikle yapmaya devam edeceğiz.'' Diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124