Sağlık Sen Tepkili!

Sağlık Sen Bolu şubesinden yapılan açıklamada İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşanan olaylara değinildi.   Memur Sen’e bağlı olarak görev yapan Sağlık-Sen Bolu şubesinden yapılan açıklamada...

Sağlık Sen Tepkili!

Sağlık Sen Bolu şubesinden yapılan açıklamada İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşanan olaylara değinildi.

 

Memur Sen’e bağlı olarak görev yapan Sağlık-Sen Bolu şubesinden yapılan açıklamada İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşanan olaylara dikkat çekildi.14.09.2012 tarihinde İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi ameliyathanesinde yaşanan problem nedeniyle üyelerinden gelen talep doğrultusunda Sağlık-Sen İşyeri Temsilcisi Öznur Özcan’ın konunun araştırılıp aydınlatılması için Başhekimlik Makamına çıktığına dikkat çekilen açıklamada; “ Başhekim sekreterinden görüşme talebi isteyen İşyeri Temsilcisi Öznur Hanıma, sekreter hanım konunun ne olduğunu sormuş, Yetkili Sendika İşyeri Temsilcisi Öznur Hanım konunun ‘ameliyathanede yaşanan sıkıntılar hakkında’ olduğunu söylemiştir. İşyeri temsilcimiz, Sayın Başhekim’in odasına girer girmez bir takım hakaretlere maruz kalmıştır. Sağlık-Sen, Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Sağlık ve Hizmet iş kolunda yetkili sendikadır. Sendikanın görevi; çalışanlarla yönetim arasında köprü oluşturmak ve yapılan haksızlıklarla mücadele etmektir. Biz sağlık-sen olarak Hastanede bu çıkmazların yaşanacağını, Hastanenin çoğu biriminde olduğu gibi ameliyathanesinde de personel sıkıntısı olduğunu gerek daha önce yaptığımız basın açıklamamızda, gerek üst düzey yöneticilerle görüşmemizde dile getirdiğimiz halde,  hemşire eksikliğine rağmen servisler açılmaya devam edilmiş ve Sağlık-Sen’in haklı olduğu bir kez daha ortaya konulmuştur.”denildi.

 

Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada “Kurumda çalışanların haklarını korumak ve iyileştirme anlamında motivasyonu sağlamak için Hastanede özveriyle çalışıp, ailesinden fedakarlık ederek herhangi bir menfaat beklentisi olmadan sendikal çalışmalarını sürdüren işyeri temsilcimize idarece öngörülen mükafat bu şekilde aşağılayıcı tavırla davranılması mıdır? Sağlık alanında Hasta Hakları ile Çalışan memnuniyetini ön planda tutan yeni düzenlemeler ışığında AİBÜ Tıp Fakültesinde yaşanan problemlerle ilgili sorunları çözme anlamında uzlaşmacı sendikal tavır sergilememize rağmen; Uzlaşmacı ve dialogdan uzak tavırlar sergileyen Sayın Başhekim’i bu davranışlarından dolayı kınıyoruz. Rektörlüğün atadığı idarecilerin konumlarına uygunluğunu yeniden gözden geçirmelerini talep ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124